Bir insan nasıl sağlıklı bir yaşam için ve daha da doğrusu hayatta kalmak adına bir takım yiyeceklere ihtiyaç duyuyor ise aynı şekilde köpekler de yavru döneminden itibaren sürekli olarak düzgün bir beslenmeye ihtiyaçları olur. Eğer bir kişi köpeğini seviyor ise o zaman kişi köpeğini de kaliteli ve dengeli besleme konusunda ciddi bir sorumluluk almalıdır. Unutulmamalı ki hayvan dahi olsalar bir can taşırlar ve düzenli ve iyi bir beslenmeye her zaman ihtiyaç duyarlar. Özellikle de yetişkin dönemlerin daha fazla besin tüketirler ve ilerleyen yaşlarında her hangi bir sorun çıkmaması için mutlaka bir köpek adına alması gereken bütün bir besinleri tüketmesi gerekmektedir. Bu yüzden içeriğinde zengin bir besin kaynağı bulunan birbirinden değişik yetişkin köpek maması çeşitlerini vermek oldukça önemlidir.

 

Farklı besin kaynakları

 

Bilindiği üzere bir köpek besleme noktasında farklı dönemler bulunmaktadır. Bunlar yavru ve yetişkin ile yaşlılık dönemidir. Bu üç dönemde de birbirinden farklı köpek cinsleri özenli bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Özellikle de yetişkin dönemlerinde köpekler için pirincin önemi büyüktür. Bu besin sayesinde yetişkin bir köpek, bünyesi adına ihtiyacı olan besin kaynağı protein ve karbonhidratı sağlıklı bir biçimce alır ve gelişimi çok daha kaliteli ve sağlıklı olarak devam eder. Elbette doğru bir köpek maması içerisinde yetişkin bir köpek farklı türler de et de olmalıdır ki bu şekilde köpeğin ihtiva etmesi gerektiği tüm besinleri alabilsin. Tüm bu kaliteli besinleri bir arada bulmak isterseniz site bünyesinde yetişkin olan köpeklerin ihtiyacı olan bütün mama türlerini bulabilir ve köpeğinize en doğru besinleri gün içerisinde düzenli bir şekilde verebilirsiniz.

 

Yetişkin bir köpek için besinler

 

Günün belirli zamanlarında bir yetişkin köpek gerekli olan besini eksiksiz bir biçimde almalıdır. Bu durum elbette köpeğin büyüklüğüne ve ağırlığına ya da tükettiği enerjiye göre alacağı besin değişse de, yine de ortak olan durum hiç şüphesiz en gerekli olan vitamin ve mineralleri almasıdır. Bu olduğu zaman köpeğiniz sağlıklı bir biçimde sizinle beraber yaşlanır ve en kaliteli köpek maması çeşitleri sayesinde her daim yanında olur.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here