Herhangi bir cins köpeğin gelişimi konusunda yavru dönemlerinde alacakları besin büyük bir önem taşır. Alması gereken tüm değişik vitamin çeşitlerini düzenli ve dengeli bir biçimde elde etmeli ve bu sayede sağlıklı bir şekilde büyümesine olanak tanınmalıdır. Köpekler yavru döneminde farklı bölgelerinin gelişimleri adına her besin kaynağından eşit bir düzeyde almalıdır. Yani bu fazla ne de azdır. O yüzden bir köpek maması içerisinde, bu durum özellikle de yavru köpekler olduğu zaman tam bir denge içeren sağlıklı besin çeşitlerini kapsar. Bu dönemlerin en hassas zamanlar olmasının sebeplerinden biri de bağışıklık sisteminin son derece zayıf olması ve düzgün bir biçimde güçlendirilmesi sebebidir. Zayıf olan bağışıklık sistemi çok kolay çökebilir ve bir yavru köpeğin hastalanmasına neden olabilir. O yüzden bağışıklık sistemin güçlendirecek antioksidan içeren mamaların kullanılması en önemli durumdur.

 

Yavru dönemleri için besin kaynakları

 

Yavru döneminde olan bir köpek için beslenmenin önemi oldukça büyüktür. Kaliteli bir mama içerisinde kalsiyum, fosfor ya da yağ, protein ve daha birçok değişik mineral çeşitleri bulunmalıdır. Köpeğin bu sayede kas ve kemik sistemleri tam istendiği şekilde kuvvetlenir ve uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürer. Elbette ileriki yaşlarında bir köpeğin güçlü ve sağlıklı olması isteniyor ise o zaman yavru dönemlerinde sağlıklı bir beslenme içerisine alınması son derece gereklidir. En kaliteli besin kaynaklarının bir arada bulunduğu, özel olarak hazır edilmiş köpek maması çeşitlerini site bünyesinde bulabilir ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. Üstelik bütçenizi hiç aşmayacak fiyatlar bünyesinde birden fazla mama alabilir ve kalanları köpeğiniz için stok yapabilirsiniz.

 

Kaliteli ve dengeli bir beslenme

 

Yavru bir köpek için dengeli bir beslenme içerisinde alacağı besin kaynakları arasında et ve pirinç büyük ve önemli bir yer kaplamaktadır. O yüzden içeriğinde bu tür yiyecekler ile birlikte diğer bütün minerallerin dengeli bir biçimde karıştırılmış köpek maması çeşitlerini bir köpeğe sunmak gerekmektedir. Bunun için de site bünyesinde en kaliteli besin kaynaklarından hazır edilmiş mama çeşitlerini bulabilir ve yavru bir köpek adına gelişim sürecinde en doğru besin kaynaklarını ona yedirebilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here