Hayvan sevgisi insandaki insani duyguları geliştirmeye yardımcı olur. Onlarla birlikte aynı dünyayı paylaştığımızı unutmamak gerekir. Ben de hayvan sever bir insanım bir o kadarda korkak, kedilerden ödüm kopuyor ama onlara olan korkum tamamen istemsiz ve bunu yenmek için elimden geleni yapıyorum. Kediler aslında en sevdiğim hayvanlar korktuğum için kedileri kovalayan ya da taş fırlatan arkadaşlarıma kızdığım çok olmuştur.

 

 

Ben yolumu değiştirerek kediyi hiç rahatsız etmemeyi tercih ediyorum. Kedi korkusuyla yaşamak çok zor çünkü her yerde karşımıza çıkabiliyorlar bu yüzden bu korkumu nasıl yenebilirim diye araştırmalar yaptım ve bunun aslında panik atak gibi psikolojik bir rahatsızlık olduğunu öğrendim ismi ise kedi fobisi. Bunun için bir uzmandan yardım almaya başladım öncelikle kediye alışmaya çalışıyorsunuz, resimlerine bakıyor ve kedi videoları izliyorsunuz.

 

Daha sonra ise bir kedi satın alıyorsunuz. Ben kedilere alışmaya başladım şimdi ise kendime barınaktan bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum. Bu yüzden şu sıra vaktimi en çok bir kediye nasıl bakmak gerektiğini araştırarak ve Kedi bakım ürünleri adına evimde neleri bulundurmam gerektiğini araştırarak harcıyorum.

 

Kedim için neler gerekli

 

Öncelikle kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını nasıl giderdiklerini öğrendim. Bunun için kendime açık kedi tuvaleti satın aldım. Daha sonra bu tuvalete dökmek için kedi kumu satın aldım böylece kedim tuvaletini sürekli buraya yapacak ve ev sağlıklı kalacaktır. Benim gibi titiz biriyseniz bu kumdaki kötü kokuları gidermek için bir de kedi kumu parfümü satın almanız gerekir.

 

Eğer evinizde bir hayvan besliyorsanız sadece kendiniz için bakım ürünleri düşünüp araştırmamalı beslediğiniz hayvan için ya da benim gibi kediniz için de Kedi bakım ürünleri almalısınız. Başta kediler için almam gereken çok şey bulunmadığını düşünüyordum. İnceledikçe fark ettim ki aslında kediler için de Kedi bakım ürünleri oldukça fazla. Sanırım bundan sonra internetten bu ürünlerinde indirimlerini takip etmem gerekecek. Mesela kedi tüyleri için bakım yağları satılmakta omega ve somon yağı kedilerin metabolizmasını destekler, derisinin yenilenmesini sağlar ve böylece oluşabilecek kaşıntı ve tahrişleri yok eder. Kedi besleyenlerin en büyük sorunu ise tüyleridir.

 

Bu tüylerin dökülmesini azaltmak kedinizin güzel ve temiz tüylü görünmesini sağlamak için mutlaka bir kedi şampuanı almanız gerekmektedir. Birde kedi fırçaları var, bandıklarımın içinde en sevdiğim Kedi bakım ürünleri bu tüy fırçaları oldu. Kedimi kucağıma alıp yumuşacık tüylerini taramak için sabırsızlandım. Son olarak da o tatlı patiler için bakım kremlerinden almayı lütfen ihmal etmeyelim tırnaklarını kestikten sonra uygulanması elbette daha güzel olacaktır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here