Evde besleyeceğiniz köpeğin sağlığı tamamen sizin elinizdedir. Köpeğinizi besleyeceğiniz köpek maması kaliteli olmalıdır. Kaliteli mama pahalı mama demek değildir. Yüksek protein içeren, vitamin açısından zengin olan aynı zamanda yaşına uygun olan köpek maması olmalıdır.

 

Köpeğin beslenmesinde yaşı gerçekten oldukça önemlidir. Özellikle bir yaş köpeği için kaliteli köpek maması kullanılması çok önemlidir. İçeriği zengin mama köpeğin ilk yaş döneminde gelişimini olumlu etkileyecektir. Mesela bir yaşında olan bir köpek yetişkin köpeğin mamasını yiyemez.

 

Tahılsız Mama Nedir?

 

En önemli özelliği içerisinde yüksek oranda et bulundurmasıdır. Bu da köpeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. İçerisinde tahıl bulunmayan mamalardır. Tamamen doğal hammaddeler bulunmaktadır.

 

İnsanlar nasıl kendileri için doğal olanı tercih ediyorlarsa köpek de nihayetinde bir canlıdır ve doğal olan tercih edilmelidir. Yüksek oranda protein içerir bu nedenle daha doyurucudur. Köpeğiniz daha az yiyerek hem daha sağlıklı hem daha enerji dolu olacaktır.

 

Bütün Köpekler Tahılsız Mama Yiyebilir mi?

 

Evet yiyebilirler. En riskli grup olan 1 yaş köpekleri dahi yiyebilir. Hatta birçok mama üreten firmalar her yaşa göre tahılsız mama üretimi yapmaktadır.

 

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

 

Tahılsız mama birçok kişiye pahalı gelebilir. Aslında çok da öyle olmamaktadır. Şöyle düşünelim: tahıllı mama da doyma hissi kolay oluşmadığı için daha çok yenilecektir mama. Ancak protein ve et bakımından güçlü olan tahılsız mama tokluk hissi verecek ve köpek daha az yiyerek doyacaktır. Yani çok az ücret farkı olacaktır. Aynı zaman da sağlık açısından da düşünmek gerekir. Köpeğinizin kaybolan sağlığını hiçbir ücret tekrar kazandırmayabilir. Tahılsız mama tüketimin de daha az dışkı olur.

 

Tüy dökümü azalır ve sağlıklı tüyleri olur köpeğin. Daha fazla enerji ve daha sağlıklı bir yaşamı olur. Mama için de koruyucu madde bulunmaz tamamen doğal. Mamanın yan etkisi bulunmaz. Tahılsız mamanın alerji yapma olasılığı oldukça düşüktür. Köpekler için en uygun beslenmedir. Eğer daha önce farklı beslenme uyguladıysanız köpeğinize tahılsız beslenmeye alışması kolay olmayacaktır. Bu durumu aşama aşama atlatmaya çalışmalısınız. Yani köpeği mama değişimine yavaş yavaş alıştırmalısınız.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here