Hayatımıza büyük bir eğlence ve eşsiz bir arkadaşlık katan hayvan dostlarımız vardır ki onlarla tarifi imkansız bir bağ kurarız. Hayvanlar duyguları gözlerinden anlaşılabilen varlıklardır. Hatta sizin duygularınızı bile anlayıp, gözleriyle sizinle iletişim kurabilirler, buna inanın 😉

Köpekler özellikle dost olma konusunda oldukça başarılılar. Onlara bakan, onlarla ilgilenen, onları sevdiklerini hissettikleri sahipleriyle iki insanın bile birbiri ile kuramayacağı mükemmel dostluklar kurarlar. Yıllar sonra bile ilk sahibini gören bir köpek onu asla unutmaz !

Köpeklerin iyi bir dost olmalarını ve tatlılıklarını bir kenara koyacak olursak, ciddi bir eğitim, ilgi ve bakıma ihtiyaçları vardır. Tıpkı bir çocuk gibi onlarla devamlı ilgilenmeli, onların ve kendi rahatınız için, köpek dostlarınızı çok iyi bir eğitimden geçirmeli ve sağlıklı bir şekilde gelişme göstermeleri için iyi bir beslenme düzeni oluşturmalısınız.

Köpek bakımında en temel şeylerden birisi elbetteki biz de olduğu gibi beslenmedir. Baktığınız köpeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişim göstermesi sizi çok mutlu edecektir. Ancak bunu sağlamanız için beslenmesine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Irkı, cinsi, yetişkinlik gibi bir çok özelliklerine dikkat ederek köpek maması seçimi yapmalısınız.

 

Yavru köpekler için Pro Plan Marka köpek mamalarını tercih etmeniz sizin için bir seçenek olabilir. ROYAL CANİN MAXİ STARTER BABY&MOTHER DOG BEBEK VE ANNE KÖPEK MAMASI yapımında kullanılan besinler köpeğinizin gelişimine oldukça katkı sağlayabilir. İçinde bulunan pirinç, kurutulmuş kümes hayvan etleri, hayvansal yağlar, hayvansal proteinler, mısır, çeşitli mineraller, soya yağı, bitkisel lifler, balık yağı, yumurta tozu gibi besinler yavru köpeğinizin beslenmesi için alması gereken bir çok vitamini barındırıyor.

Royal Canin Maxi Starter Baby&mother dog Bebek ve Anne Köpek Maması yavru köpeklerin beslenmesinde kullanılabileceği gibi anne köpeklerin belenmesi için de kullanılan bir köpek mamasıdır. Gebeliğini yeni sonlandırmış ve emzirme döneminde olan dişi köpeklerinize de verebileceğiniz bir pro plan köpek mamasıdır.

köpek ve tabii ki diğer hayvanlar için gelişimin sağlıklı tamamlanması, oldukça önemlidir. Sahibi olduğunuz bir köpeğin her şeyinden siz sorumlusunuz. Bu gelişim sürecinde beslenmeden dolayı köpeğinizin sıkıntı yaşamasını istemiyorsanız, mutlaka köpeğiniz için seçmiş olduğunuz köpek maması tercihini doğru bir markanın köpeğinize uygun bir mamasını seçerek yapmalısınız !

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here