Özellik ile kadınların daha çok sahip olduğu kediler bakımı ile de kendisini yarıştırır cinsten olabiliyor. Asıl amaç sorumluluk sahibi yüksek kişilerin ev hayvanı sahipliliği yapmasıdır. Çünkü beslenmesi, Gezmesi ve yıkanması vb. olayları için gerçekten sorumluluk gerektirecek bir uğraştır. Genel olarak hayvan sahibi olmak bir yana kediler daha da bir sorumluluk gerektiriyor.

 

Çünkü kedilerin beslenmesidir vs. yıkanmasıdır gibi olaylarının dışın da bir de dışkısını nereye bırakacağı konusu vardır. Köpekler bu olay da daha üstün olmasına rağmen eğitildiği yerden başka bir yere dışkı salımı yapmamaktadır ve mesela ev dışına çıkana kadar da sahibini peşinden götürmektedir. Ama kediler için illa her yer olmaz değil o yüzden bu konunun daha iç açıcı olması ve ev temizliği önemi için ufak maliyet olmayan ve kıyıda köşe de her daim gerek olan bir icat kedi kumu her derde devadır.

 

Hem rahat hem konforlu olduğu için evin herhangi bir kösesine bir geniş kutu için de sunacağınız bu kedi kumu ile kediniz rahat ve konforlu bir dışkı gelişimi yapabilecektir.

 

Koku derdi

 

Peki, evimize kedi kumu koyduk ama ya kokusu, bunun için de düşünülmüş olan kokuyu bastıran kumlar mevcuttur. Kedinizin rahatına ve konforuna rağmen bu kedi kumu ne kadar kokması mümkün görülse bile bastırarak yok etmektedir. Geriye kalan sadece sizin kedinizin temizliği ve kumun değişimi olacaktır. Arada banyo yaptırmanız daha sağlıklı ortamların gelişmesi için olanaklar sağlayacaktır.

 

Fiyatı

 

Fiyat yönünden öyle yüksek meblağlar harcamayacağınız kedi kumu sizi ferah ortamlara sokmak için bir kaç tık öteniz de olacaktır. Çünkü maliyeti ucuz olduğundan fiyatı da o kadar ki ucuzdur. Öyle her kum kediniz için ideal değildir. Belirli kalite ve statüler de belirlenen yerlerden alması daha sağlıklı olunacaktır.

 

Kalitesi

 

 

Normal kumun kalitesinden üstün de olacağı için sokakta ki kum da benim işime gelir diye bir düşünceye kapılmayınız. Çünkü sokaktaki kumlar da pire vb. parazit türlerinin olmaması elde değildir. Bu yüzden can dostunuzun korumasını ve sağlığını düşünüyorsanız en ideal olanı yerine getirmek sizin için daha hayırlı ve sağlıklı olacağından emin olabilir siniz.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here