İnsanlar hayatın her döneminde hayvanlara değer vermiştir ve birlikte yaşamıştır. Günümüzde de insanlar yine hayvanlara değer vermekte ve birlikte yaşamaktadır. Büyüyen şehirlerde insanlar kendisine arkadaşlık ve dostluk yapacak hayvanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için petshoplar açılmıştır. Kedi, köpek, tavşan ve balık gibi evcil hayvanların satıldığı iş yerlerine petshop adı verilmektedir. Petshopları seven hayvan severler olduğu gibi sevmeyen hayvan severlerde mevcuttur. Seven insanlar ihtiyaç duydukları evcil hayvanlar ve gereken ürünlere kolayca ulaşabildiği için ilgi göstermektedir. Sevmeyenler ise hayvanların barınma alanları ve bakım konusunda yetersiz olunduğunu hayvanlara zarar verildiğini düşünmektedirler. Elbette iki tarafın da haklı olduğu ve savunduğu doğru noktalar vardır.

 Petshopta hangi hayvanlar olur

 

Petshopta satılan hayvanlar evcil hayvanlardır. Kedi, köpek, balık, kuş ve sürüngen canlıları petshop bölümlerinde yerlerini almaktadır. Petshoplarda satılan bu hayvanların ihtiyacı olan barınaklar ve yemlerin yanı sıra süs eşyaları da bulunmaktadır. Petshoplardaki evcil hayvanların satışlarında en çok balıklar yer almaktadır. Özellikle küçük çocukların ilgisini balıklar çekmektedir. Bu balıkların içinde en çok tercih edilenleri japon balığı olarak adlandırılan balıktır. Petshoptan balık alan ve evinde balık besleyen insanların mutlaka bir çift japon balığı bulunmaktadır.

 

Hangi petshop tercih edilmeli

 

Alışveriş yapılan petshop sahibi ve çalışanı işini dikkate almalı ve müşterileri doğru yönlendirmelidir. Hangi canlının hangi iklim ve ısı derecesinde yaşaması gerektiği maalesef birçok petshopçu tarafından yeteri kadar bilinmemektedir. Dolayısı ile evlere götürülen hayvanlar bir süre sonra ölmektedir. Bu durumları yaşamamak için doğru petshoptan alışveriş yapmak önemlidir.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here