Onunla ilk tanıştığınız günü hatırlıyor musunuz ? İlk geldiği gün sizi tanımaya çalışmasını, size alışma çabalarını. Veya yavru iken aldığınız zaman biberon ile süt içirdiğiniz günleri ? Onlar bizim en sadık dostlarımızdan. Evet köpeklerimizden bahsediyorum. Çoğunlukla onlar ile vakit geçiriyoruz.

 

Onlarla oynuyoruz, geziyoruz, koşuyoruz. Size alıştıktan sonra sizi koruma içgüdüsü gelişiyor dostlarımızın. Sizin önünüzde yürüme çabaları oluşuyor. Veya güvenlik amaçlı evlerimize alıyoruz onları. İşlerini layığı ile yerine getiriyorlar. Ancak gezdirirken yanınızda durması için köpek tasması almamız gerekiyor. Bu konuda seçici olmamız lazım. Kaliteli ürünleri tercih etmek gerek. Aksi takdirde sadık dostumuza zarar verebiliriz.

 

 

Dostumuz büyüdü mü ? Artık dolaştırmak mı istiyorsunuz ? Onun için en uygun köpek tasması almanız lazım. Köpeğinizin boyutlarına göre tasmalar değişebiliyor. Alacağınız ürünün kaliteli olması, köpeğinizin boynuna zarar vermeyecektir. Köpek çeşitlerine göre de köpek tasmalası değişebiliyor.

 

Pitbull için daha sağlam bir tasma almanız gerekirken, Golden tarzı köpekler için ise ince tasma alabilirsiniz. Renk çeşitlerinin de bulunduğu köpek tasmalarını alarak, köpeğinizi yanınızda dolaştırabilirsiniz.

 

 

 

Eski tasmanız yıprandı mı ? Yenisini almazsanız köpeğiniz tasmayı koparabilir. Yeni aldığınız ve büyük boyutlarsa olan köpeklerin size alışması zaman alabilir. Bu yüzden bir süre tasma ile gezdirmeniz gerekiyor. Veya diğer bir şekilde kedi gördüklerinde kaçıp gidebiliyorlar. Yanınızdan gitmemesi için uygun köpek tasması almanız lazım. Desenli, renkli, zincirli, ince veya kalın gibi bir çok çeşit köpek tasması var. Eğitim tasması, isim tasması, bit tasması, gövde tasması gibi türler de var. Köpeğinizin cinsine, boyunlarına göre seçimlerde bulunabilirsiniz.

 

Uzmanların önerilerine göre kaliteli tasma almanız gerekiyor. Aksi takdirde köpeğiniz bu durumdan rahatsız olacaktır. Derisine zarar verebileceği gibi psikolojisini de etkileyebilir. Veyahut köpeğinize isimli tasma alarak hem ismini yazabilir hemde kendi bilgilerinizi yazabilirsiniz. Bu sayede kaybolma gibi durumlarda bulan kişiler sizinle iletişime geçebilir. Ayrıca köpeğiniz bitlendiği zaman bit tasması alabilirsiniz.

 

Böylece köpeğiniz bitlerden en kısa zamanda kurtulacaktır. O zaman hadi minik dostlarımıxı sevindirelim. Hemen en uygun tasmayı onlar için alalım.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here