Kediler mama konusunda oldukça seçici hayvanlardır ve ağızlarının tatlarına göre bir mama bulmazlar ise yemezler. Hatta bunu zorla yaptırmaya çalışsanız ve aldığınız bir mama ya da bir başka yiyeceği yedirmeye çalışsanız dahi, eğer onu beğenmemiş ise o zaman kesinlikle yemez. Bu yüzden bir kedi maması alınmak istediğiniz zaman bunun tam da kedinizin ağız tadına göre olmasına büyük bir özen göstermiş ve bu konuda hassas davranmalısınız. O zaman gün içerisinde gerekli olan öğünlerde kedinizin güven içerisinde sağlıklı beslenmesine olanak tanırsınız. Tüm bu fırsatları tanıyan ve bir kedinin tam da ağzına layık, onun seveceği ve aynı zamanda besleyici içeriklerin olduğu bir mama adına www.mamasepeti.com sitesini ziyaret edebilir en kaliteli yiyecekleri kedinize sunabilirsiniz. Site bünyesinde bir kedi için aradığınız her şey bulmak ile birlikte, mama konusunda en doğru besin içeriklerine sahip ve kedinizin büyük bir iştahla yiyeceği mamaları bulabilirsiniz.

 

En lezzetli besinler

 

Bir kedi maması içerisinde vitamin ve mineral deposu olmasını yanında fosfor ve magnezyum gibi kedinizin kas ve kemiklerinin gelişimine doğrudan etki yapacak yiyecekler olması gerekmektedir. Bu yiyecek türleri arasında ise tavuk ve pirinç mutlaka bulunmalıdır. Aynı zamanda mısır unu ve hayvansal yağlar da yine mutlaka olmalıdır. Elbette bu içeriklerin en önemlisi, onun ağzının tadına erişmek adına balık ürünleri de mutlaka bir kendi maması içeriğinde bulunmalıdır. Bu karışımlar dengeli bir şekilde mama içerisinde hazır edilirse, kedinizi besleme konusunda her hangi bir sorun yaşamazsınız ve onun boyunca belli zamanlardaki alması gereken besini doğru ve kaliteli bir şekilde vermiş olursunuz.

 

Kedinin seveceği mama çeşitleri

 

Mama içerisine konacak olan bütün bu yiyecekler dengeli bir şekilde yerleştirilmeli ve kedinin sağlığı her zaman ön planda tutulmalıdır. O yüzden kediniz için doğru mama çeşitlerini ona sunmanız, kedinizin her zinde olmasını sağlar. Elbette bunu yapmak için ise kedinin yiyeceği mamayı sevmesi büyük bir önem taşır. Site bünyesinde kedi maması konusunda en sağlıklı ve lezzetli mamaları bulabilir ve üstelik en uygun fiyatlar bünyesinde satın alabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here