Evlerimizde bizlerle yaşayan küçük sevimli dostlarımız olan kediler, uzun süre yalnız bırakılmasından çekiniliyorsa onlar için hazırlanan küçük kedi evi alarak yanımızda götürmemiz mümkündür.

 

Yaşam alanları olarak kabul edilen kedi evi taşınabilir malzemelerden oluştuğundan, gidilen yerde tekrar kurulumu kolay ve zahmetsiz bir iştir. Birlikte yaşadığımız evlerimizde de onlara özel küçük evlerinde yaşamaya alıştırmak, rahatlığı ve miskinliği seven hayvanlara iyi gelecek ortamlardır.

 

Zamansız seyahatlerde, ya da planlı yapılan programlarda küçük sevimli dostlarımızdan ayrılmak zor geliyorsa özel taşıma çantalarında yanımızda götürerek, özel kedi evi ortamında taşınması, toplu taşıma araçlarında, ya da evcil hayvan kabul edilmeyecek ortamlarda sıkıntı yaşanmamasına sebep olur. Özel barınakları çeşitli malzemelerden ve tasarımlardan oluşabilir ki, bahçe ya da ev içinde besleme veya alana göre seçenekler mevcuttur.

 

Kedi evi adından da anlaşılacağı üzere küçük barınaktır. Montajı kolay, farklı alanlara kurulumu kolay malzemelerden üretilmiştir. İç içe geçmeli, vidalı, ya da katlanabilir oluşu, bakımını yapan kişilerin zevkine göre değişir.

 

Geniş bir bahçe içerisinde kedi için öze bir alan oluşturulmak istenirse ki kediler gezinmeyi çok seven hayvanlardır. Barındıkları kedi evi büyük tutularak bahçe içerisinde bulunan diğer hayvanlardan köpek gibi korunmuş ve güven de tutulmuş, aynı zamanda oyun oynaması içinde güvenli bir mesken hazırlanmış olur.

 

İstenilen zevklere göre tahtadan, kartondan, ya da branda tarzı kumaştan kedi evi bulmak mümkün olduğu gibi, bunların üzerine boyama işlemleri, değişik tarzda şekiller, süslerin yapılması da, kişilerin zevklerine bağlıdır.

 

Küçük evlerine yumuşak bir minder hazırlayarak yatak olarak kullanılması, ya da mamasını yiyeceği küçük bir tabağın alınması da onların yaşam alanlarında rahatlığını sağlar. Her ne kadar insanların barındıkları ortamda kullandıkları koltuk, yatak gibi alanlar kedilere kendi evlerinden çok daha rahat gelse de, kendi evlerine, yuvalarına alıştırmak, onları daha güvenli bir ortama hazırlamayı amaçlar.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here