Köpeklerin en temel ihtiyaçlarından birisi, beslenme ihtiyacıdır. Tıpkı bizim gibi onlarında sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için sağlıklı ve doğru beslenmeleri gerekmektedir. Bu aşamada köpeğiniz için doğru köpek maması seçimi köpeğinizin sahibi olan size düşüyor.

Köpek maması seçimlerinde dikkat etmeniz gereken temel özellikler mevcuttur. Bu özellikler tabii ki mamayı yiyecek olan köpeğinize belirleniyor. Mama seçiminde, köpeğiniz yavru mu? yetişkin mi? yaşlı mı? ve ırkı önemlidir!

Örneğin küçük ırk ve yetişkin köpekler için, Pro Plan Adult Small Breed Chicken & Rice Küçük Irk Yetişkin Köpekler İçin Tavuklu Pirinçli köpek maması kullanılabilir. Beslenme ve özel amaçlı bu ve bunun gibi bir çok köpek maması seçeneğini mamasepeti.com’dan bulabilirsiniz.

mamasepeti.com tüm köpekler için yaşlarına, cinslerine ve ırklarına uygun köpek maması çeşitlerini içerisinde barındırıyor.  Pro Plan Adult Small Breed Chicken & Rice Küçük Irk Yetişkin Köpekler İçin Tavuklu Pirinçli köpek maması bunlardan sadece size örnek olması adına verilmiştir. Yani yetişkin ve küçük ırk bir köpeğe sahipseniz, bu mamayı kullanarak beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Köpeğinizin bakımını üstlendiğiniz ilk günden itibaren, tüm seçimleriniz onu ve sizi mutlu etmelidir. Mutlu bir köpeğiniz olsun istiyorsanız, bilinçli bir köpek sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü köpek bakmak sanıldığı gibi, mamasını ver, sabah akşam gezdir şeklinde yapılan kolay bir mesele değildir. Nasıl bir anne, çocuğu olduğunda, doğduğundan yetişkin bir birey olana kadar onunla ilgilenmeye devam ediyorsa, siz de köpeğinize aynı şekilde yaklaşmalısınız. Çünkü köpekler öyle canlılar ki, sadece ihtiyaçlarını karşılayarak onları mutlu edemezsiniz. Gerçekten köpekler ile aranızda güçlü bir sevgi bağı kurmak istiyorsanız, mutlaka köpeğiniz ile gerçekten ilgilenmelisiniz. Onunlar oyunlar oynamalı, onu sevdiğinizi dokunuşlarınızla hissettirmeli ve onun için gerçekten imkanınız olan her şeyi yapmalısınız. Zaten köpeğinizi sahiplendiğiniz ilk günden itibaren aranızda öyle güçlü bir bağ oluşuyor ki, ona en iyi şekilde bakmak görev olmaktan çok sizin içinizden gelen bir hareket oluyor.

Köpeğinizin beslenmesi için yaptığınız seçimlerin, köpeğinizin gelişiminin sağlıklı tamamlanıp tamamlanmayacağını, evinizdeki köpeğinizin mutlu ya da mutsuz olacağını belirleyecek, bunu unutmayın ! Kaliteli ve yararlı köpek mamaları ile köpeğinizin beslenmesine yardımcı olun !

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here