Köpeklerin beslenmesinde onlara sağlıklı seçenekler sunmak, bu sadık evcil dostumuzun yaşam kalitesini yükselteceği gibi, sağlıklı ve uzun bir ömrünün olmasına da yardımcı olacaktır. Ancak bu seçilen köpek maması onların ihtiyaçlarına yönelik olarak, daha düşük proteinli ve lifli besin maddelerinden üretildiği için, bazen mama konusunda oldukça seçici davranabiliyorlar. Bu durum da sahiplerini çok üzüyor.

 Köpeklerin Seveceği Türdeki Mamalar Nelerdir?

 

Köpeklerin sindirim ve karaciğer sistemleri çok hassastır. Eğer ağır protein ve enerji içeren yiyecekleri sürekli yerlerse, karaciğer fonksiyonları isyan edecek ve bu durum da onların derilerinde alerji, egzama gibi reaksiyonlara sebep olacaktır. Fakat düşük besin değerleri içeren köpek maması da köpeğinize son derece sevimsiz gelecektir. Hani bir diyet sırasında, sürekli tuzsuz, yağsız ve sebze zengini yiyecekleri yediğinizi düşünün. İşte köpek mamalarının büyük bir çoğunluğu, onlara bu şekilde hissettiriyor. Bu durumda yapılacak şey, sağlıklı ama bir o kadar da onlara cazip gelecek mamaları seçmek olacaktır.

 Zengin Aromalı Mamalar

 

Piyasada köpeğinizin asla reddetmeyeceği, sağlıklı ve diğer taraftan onlara cazip gelen mamalar var. Bu konuda Bona Cibo’yu önerebiliriz. Bona Cibo yeterli ve dengeli besin miktarları içeren sağlıklı bir mamadır. Aynı zamanda hoş aroması ile mükemmel bir kokusu vardır. Köpekler bu kokuya asla hayır demiyor. Zengin aromalı köpek maması seçimlerinizde tavsiye edebileceğimiz diğer mamalar ise Royal Canin ve Kucho Adult Dog…

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here