Köpeğinizi hem güven içerisinde gezdirmek hem de canının yanmaması için tasma büyük bir önem taşır. Tasma çeşitleri artık o kadar değişti ki, sadece boyun olarak takılan tasma çeşitleri geride kaldı. Bilindiği üzere tüm köpek çeşitleri son derece hareketli hayvanlardır ve bunun için de ani hareketlerde bulunarak sağa sola bir anda hareketlenebilirler. Bu da köpeğin herhangi bir yerine zarar verebilmektedir. Bu yüzden birbirinden değişik köpek cinslerine göre farklı köpek tasması çeşitleri bulunmaktadır.

 

Özellikle bir tasma çeşidi alınırken köpeklerin boyutları büyük bir önem taşır. Bir köpek ne kadar büyük bir boyutlarda olursa vereceği tepki de o kadar güçlü olduğu için buna göre hayvanın vücuduna herhangi bir zarar gelmeyeceği bir tasma satın alınması ve kullanılması bu can dostlarımız adına büyük bir önem arz eder.

 

Yeni tasarım köpek tasmaları

 

Köpek tasmaları her geçen gün daha fazla bir modelde üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Burada temel iki amaç bulunmaktadır. Birincisi köpeğin vücudundaki farklı yerlerine bir zarar vermemesi ve ona rahat bir hareket imkânı sağlamaktır. İkincisi ise köpek sahibinin, köpeğin vereceği sert bir harekete karşı rahat bir kontrol sağlaması adına ip kısmının esnek ve dengeli bir şekilde uzayıp kısalmasıdır. Bu iki durum dikkate alınarak bir köpek tasması alındığı zaman köpek cinsleri ne olursa olsun dışarı çıkıldığı zaman büyük bir rahatlık içerisinde köpek gezdirilebilir ve bu şekilde her iki taraf da bir sorun yaşamaz.

 

Köpeğin tasması önemlidir

 

Bir köpek için tasma önemlidir. Belki belli zamanlar ve kıs bir mesafe için boyun tasması takılabilir ve fakat genel olarak göğüs tasmasının kullanılması, köpeğin rahatlığı ve sağlığı için çok daha büyük bir önem kapsar. O yüzden bir köpek tasması satın alırken ince eleyip sık dokuyarak ve bu konuda geniş bir bilgiye sahip olduktan sonra satın alınması daha doğru bir karar olur. Bunun için ise kalın ya da ince yapıda tasarım yapılmış olan birbirinden değişik ve kaliteli tasma çeşitlerini site bünyesinde bulabilir ve köpeğinizi için en doğru tasmayı uygun bir fiyat bünyesinde satın alabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here