Birçok insan için bir köpek satın alındığı zaman en büyük korkularından biri köpeğin alışmama durumudur. Daha doğrusu köpeğin size alışmamasından ve soğuk kalmasıdır ancak bundan kesinlikle korkmayın. Zaten bunun için de bir şeyler yapmanıza ek olarak gerek yok. Zaman içerisinde bir köpek sahibine oldukça kolay bir şekilde alışacaktır.

 

Sürekli olarak bir günde en fazla sizi görmesi ve aynı zamanda ona yine günlük olarak güzel bir köpek maması ile ve suyunu getirdiğiniz zaman dahi size çok kısa bir süre içerisinde alışacaktır. Köpekler son derece sadık hayvanlarıdır ve bir yerde minnet borcu taşırlar. O yüzden ona sadece bu durumları sağlayarak da sizi sevmesini ve hatta bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Bir köpeğin sevgisini kazanmak büyük bir önem taşısa da, bunu yapmak da bir o kadar kolay bir durumdur. Farklı cinste köpeklerin sundukları bağlılığın derecesi elbette değişmekte fakat ortak olarak tüm köpekler sahiplerine güçlü bir bağlılık gösterir.

 

Köpek sevgisi kazanma

 

Tabii eğer siz köpeğinizin çok kısa bir zamanda size karşı güzel bir bağ oluşturmasını istiyorsanız, o zaman köpek maması vermek ya da bunun gibi farklı birkaç bilgi işinize yarayabilir. Bunlar arasında ilk olarak köpeğinizi gün içerisinde dışarı dolaşmaya çıkarmanız işe yarayabilir. Köpekler oldukça hareketli hayvanlardır ve o yüzden onları belli saatlerde dışarı çıkarıp gezdirirse o zaman size olan sevgisi daha fazla atacaktır. Zaten bir köpek ev içerisinde tıkılı bırakılmamalı ve onu dışarıdaki havayı solumayı için gezdirilmelidir. Ve bu sayede de bir taşta iki kuş vurulabilir.

 

Köpeğiniz ile oyun oynayın

 

Kedi ya da bir kuş cinsi dahi onunla oynadığınız zaman büyük bir sevgi gösterirken, bu yapıldığında bir köpek çok daha büyük bir minnet ve sevgi ile size bağlanabilir. Üstelik bunun için köpek maması gibi bir takım köpek oyuncakları da satılmaktadır. Herhangi birini satın alarak siz de köpeğiniz ile güzel bir oyun fırsatı yakalayabilirsiniz. Zaten bir köpeğin günlük olarak biriktirdiği enerjiyi bir şekilde dışarı atması gerekmektedir. Bu sayede köpeğinizin için biriktirdiği enerjiyi dışarı atmasına olanak verirken, ayrıca onun sevgisini istediğiniz gibi çok kısa bir sürede kazanabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here