Köpeklerimizi hayatımıza dahil etmeye karar verdikten sonra ne kadar bilgi öğrenmek için zaman ayırıyoruz onlar hakkında ya da beslenmeleri, hareketleri ile ne anlatmak istedikleriyle ilgili? İlk aşamada önemli olan beslenmedeki önemi büyük olan köpek maması ile ilgili yazımızda bir takım bilgiler paylaşalım istiyoruz.

 

Köpek mamalarının zaman içerisinde bayatladığını biliyor muydunuz?

 

Evet, doğru okudunuz. Zaman içerisinde mama paketlerinin içerisinde kalan hava ile normal tüketim ile aslında faydalı olan hayvansal proteinler ve yağların acılaşmasına ve toksinler oluşmasını sağlayarak bayatlayarak bozulmasına sebep olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden fazla alayım sonuçta 2 sene kullanım ömrü var diye düşünmemek gerekir, yoksa minik dostunuzun çok severek yediği mamasına bayatladığı belki de bozulduğu için burun kıvırması söz konusu olabilir. Bu tavrıyla da size en doğru mesaj vermiş olur. Daha kısa sürede tüketilecek köpek maması aynı zamanda koruyucu maddede içermeyecektir, böylece sağlığı için gayet normal yollardan fayda sağlanmış olacak.

 

Köpek maması alırken tarihine bakıyor musunuz?

 

Bir diğer konumuz ise köpek maması üretim tarihidir. Evimiz için alışveriş yaparken aldığımız her ürünün muhakkak üretim ve son kullanma tarihlerini kontrol ederiz. Peki, bunu neden köpeğimiz için de yapmıyoruz? Hem içerisinde barındırdığı vitamin ve minerallerden en yüksek oranda faydalanabilmesi hem de sağlığı için bayatlamamış olan, koruyucu madde içermeyen bir köpek maması yemesi için kontrol etmeyi ihmal etmemeliyiz. Bu sayede aslında ekonomik davranayım derken köpeğimizin mamasını yememesiyle bütçeye daha fazla zarar vermekten kendimizi kurtarabiliriz.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here