Köpeklerin beslenme şekilleri çok önemli ve hassas bir konu halini almaktadır. Köpek maması seçimlerinin mutlaka dikkatli bir şekilde yapılması köpeğin sağlığı için daha önemlidir. Köpeklerin yanlış mama seçimleri tüylerinin dökülmesine ve sertleşmesine neden olacaktır. Bu nedenle köpek maması seçimlerinde köpeğin sağlığını da göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Özellikle ev köpeklerinin mama seçimleri mutlaka dikkatli yapılması, köpeğin bakımı için daha önemli bir konu olmaktadır.

 

Bunun yanı sıra köpek maması verilirken mutlaka düzenli olarak ve paketinin üzerinde yazılan uyarılara göre verilmesi köpeğin aşırı kilo almasına engel olacaktır. Köpekler için özel kuru mamalar bulunmaktadır. Kolay bir şekilde dağılmaması gereklidir. Köpeklerin maması sevip sevmediğini yediği miktara göre anlayabilirsiniz. Köpekler mamaya karşı iştahlı bir şekilde yaklaşmıyor ise köpek maması beğenmediği anlamına gelmektedir.

 

Köpeklerin mamayı sevebilmesi için birçok etli ve tavuk barındıran mamaların tercih edilmesi köpeklerin daha çok beğenmesinde ve alışmasında yardımcı olacaktır. Köpeklere mama paketlerinin üzerinde yazan miktara göre verilmesi daha yararlı olacaktır. Bu sayede köpeğin sağlığı için daha yararlı olmaktadır. Köpeklerin iyi bir mama tüketmesi, tüylerinin daha parlak olmasına ve tüylerinin dökülmemesine yardımcı olacaktır. İyi bir mama tüketmeleri sağlık açısından daha faydalı ve dengeleri için çok önemli olmaktadır.

 

Köpeklere Ne Sıklıkla Mama Verilmelidir?

 

Köpeklerin daha enerji ve daha dinç bir vücuda sahip olması için mamalarının düzenli ve belirli miktarlarda verilmesi için yararlı olacaktır. Düzensiz beslenen bir köpek ve sıklıkla mama verilen bir köpeğin tembel olmasına ve kilo sorunlarına yol açacaktır. Bunun yanı sıra, tüylerinde sertlik ve aşırı dökülmeler ile beraberinde getirecektir. Bu sorunları göz önünde bulundurarak köpek mamalarının paketlerinin üzerinde belirli miktarları yazmaktadır.

 

Miktara göre mama verilmesi ve belirli saatler arasında tüketilmesi köpeğin tüm sağlığı açısından oldukça önemli olmaktadır. Bunun yanında, mama düzenlerinin değişmesi köpeklerin sindirim sistemlerini bozabilir ve mide sorunlarına yol açabilir. Bundan dolayı köpeklere mutlaka iyi mama tercih edilmeli ve belirli aralıklarla düzenli hale getirerek verilmelidir. Köpeklerin vücut yapıları daha hassas olmasından dolayı köpeklerin bu şekilde düzene alışması gerekmektedir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here