Yaş ve kuru olmak üzere iki çeşidi bulunan köpek maması köpeklerin protein ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamakta olan mamalardır. Islak mamalar daha çabuk bozulabileceğinden paketler açıldıktan sonra kısa sürede tüketilmelidir.

 

Genellikle kuru mamaların dayanıklı olmasından dolayı fazla tercih edildiği görülür. Yavru ve yetişkin köpek mamaları köpeğinizin durumuna göre tercih edilmektedir. Enerji içeren mamalar köpeğinizin gelişimine etki ederek sağlıklı bir şekilde büyümesinde yardımcıdır.

 

Köpek Maması İçinde Neler Bulunur?

 

Besleyici değeri olan köpek mamalarının içinde pirinç, tahıl, tavuk eti, kuzu eti balık ve bazı kümes hayvanlarından oluşan formül ile üretilmektedir. Besin ihtiyaçlarını karşılayan köpek maması ırk özelliklerine göre farklı marka ve çeşitlerden oluşmaktadır. Tahılsız çeşitleri de bulunan köpek maması içerisinde bulundurduğu zengin vitamin ve mineral ve protein deposu olarak güvenle kullanabileceğiniz mamalardır.

 

Sevimli Dostlarınızın Sağlığını Koruyun

 

Bilindiği gibi köpekler oldukça hareketli ve oynamayı çok seven hayvanlardır. Onların gereken besin kaynaklarını doğal olarak karşılamak oldukça masraflı olabilir ancak, beslenmelerini hazır mamalarla karşılarsanız tüm alması gereken vitamin ve protein deposunu karşılamış olursunuz.

 

Yavrulara ve gelişme dönemlerinde karşılanan ihtiyaçlar sayesinde daha sağlıklı bir şekilde gelişmelerini sağlamışlardır. Özel paketlerde ya da kutularda satışa sunulmakta olan köpek maması piyasaya çeşitli ağırlıklarda satışa sunulmaktadır. Her tür ırk ve cins için üretilen köpek mamaları besleyici ve köpeği güçlendiren etkisi ile kullanımı kolay olan bir mamadır.

 

Sevimli dostlarınızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini ve yavruların daha iyi bir biçimde gelişmeleri istiyorsanız çeşitli şekilde satılan mama ürünlerinden faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan paketlerde temin ederek evcil hayvanınızın beslenme ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Köpeklerin yavrulama hamilelik dönemlerinde kullanılan özel mamalara ihtiyaç duyulur. Kuru mamalarda gereken vitamin ve mineraller sağlanmakta köpeğin ihtiyacı temin edilmektedir. Pet shoplardan kolaylıkla temin edebileceğiniz yaş ve kuru mamalar ayrıca bazı büyük süper marketlerde de bulunmaktadır.

 

Herkesin bütçesine uygun olarak çeşitlerine rastlayabilir gereken mamayı hayvanınız için temin edebilirsiniz. Sevimli sadık dostlarınız için faydalı olan mamalar oldukça sağlıklı beslenme ihtiyacını tümüyle karşılayabilen ürünler olarak köpek maması ürünleri satılmaktadır. Taze ürünleri kullanmanız köpeğiniz için önemlidir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here