Bir evcil hayvanınız köpeğiniz varsa sizin için en önemli şey köpeğinizin sağlıklı olması olacaktır, bunun içinde alacağınız köpek maması, köpeğinize alerji yapmamalı, sağlığını bozmamalıdır.

 

Köpeğinizin Cinsine Göre Mama Seçimi Yapılmalı

 

Öncelikle köpek maması alırken köpeğinizin cinsine göre seçim olmadığını bilmeniz gerekir, neye alerjisi var , protein zarar veriyor mi gibi durumlara bakmanız gerekmektedir köpek maması alırken.

 

Kaliteli Bir Mama da Olmaması Gereken Maddeler

 

Alerjen madde içeren köpek maması, köpeğinizde alerji durumu ortaya çıkarabilir. Et oranlarının az olması köpek mamasının kalitesiz olduğunu gösterir. Kaliteli bir mamanın birden fazla tahıl çeşidi barındırmaması gerekir, katkı koruyucu ve kimyasal madde kesinlikle köpeğinizin sağlığıyla oynayacak bir etkendir, hayvansal yan ürünler içermesi, yüksek oranda tahıl içermesi gibi durumlar köpek mamasının kalitesizliğini gösterir bu tür köpek mamalarından uzak durmanız gerektirir.

 

Önerilebilecek Markalar

 

Acana, hills, Nd gibi köpek mamaları en kaliteli mamalar içinde yer almaktadır fakat tekrarlamak gerekirse en önemli şey sizin evcil hayvanınızı tanımanız neye alerjisi var, ne dokunuyor ona bilmeniz gerekmektedir, çünkü; başka bir arkadaşınızın evcil hayvanına iyi gelen bir mama sizin köpeğinizin tüylerini dökebilir, ya da köpeğinizde ajerjiye yol açabilir.

 

Önerilmeyecek Köpek Maması Markaları

 

Köpeğinizin sağlığı için içinde tahıl bulunduran markalardan mutlaka uzak durmanız gerekiyor. Peki kesinlikle kullanmamanız gereken bazı köpek maması markaları nelerdir?

TEILEN
Önceki İçerikKöpek Mamaları
Sonraki İçerikKöpek Maması Seçimi

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here