Her hayvana özel yiyecek türleri bulunmaktadır. Veterinerler tarafından incelenip onaylanan yiyecekler petshoplarda satılmaktadır. Bu durumda yiyecekler hem sağlıklı hem besleyici yiyeceklerdir. Her hayvanın yiyeceği faklı besin, faklı tat ve farklı şekilde hazırlanışı vardır. Köpek maması da bu özelliklere dâhil olmakla beraber köpekler içinde de ayrı ayrı besin kaynaklarından oluşmaktadır. Çünkü çok çeşit köpek türe vardır. Ve bunlar için ayrı besleme teknikleri vardır.

 

Artık internet üzerinde olan petshoplardan mama almakta kolay ve güvenilirdir. WWW.MAMASEPETİ.COM adlı sitede her çeşit mama bulunmaktadır. Her hayvana özel vardır. Güvenilir bir sitedir. Köpeklerin çeşitli yiyeceklerinden dolayı doğan ihtiyaçlar bu ihtiyaçları karşılayan petshoplarda bulunmaktadır. Ufak ve iri köpeklere, av köpekleri, yaşlı köpek, yavru köpek gibi fiziksel yapıya göre mama türleri değişmektedir. Köpek maması enerji, protein, kalsiyum bakımından ve etli ve somon balıklı ya da vejetaryen özelikleri olan yiyecekler mevcuttur. Bu durumda insanları çekme alanı daha çok geniştir. Bu siteye ziyaret ederek köpeğiniz için ihtiyacı olan her şeyi bulabilirsiniz. Köpek maması köpekler için çok önemli besin kaynakları içermekle birlikte güven verici olmasıyla birlikte veterinerler tarafından kontrol ediliyor. İyi beslenemeyen köpeklerde kemik gelişimin yetersiz olmasıyla kırık veya çıkık ve zayıflıklarla birlikte hasta olurlar.

 

Bakımları önemlidir hayvanların. Yanlış bir yiyecek durumunda ölümcül vakalara yol açabilir. Köpeklere yavruyken tabi doğru şekilde beslemek önemlidir. Çünkü küçük yaşta kalsiyum ve D vitamini gibi takviyelerle beslemeniz önemlidir. Birde mamasını verirken mama kapların ölçülerinizde dikkat etmek gerekir. Mamasını günlük ihtiyacına göre verilmesi gerekir. Dikkat edilmesi bir şey daha var, aşırı beslememiz gerekir aşırı yemekten kilo alma durumuyla birlikte hasta olma ihtimalide var. Köpeğiniz nasıl fizikte ve türüne göre besleyin mamasının özelliklerinizde çok iyi bilmelisiniz. Bide mamanızın alırken son kullanma tahinine bakmayı da unutmayın. Yırtık ambalajları almayınız ve dikkat ediniz alırken inceleyiniz.

 

Köpek mamalarını çok özenle seçmelisiniz. Köpek maması alabileceğiniz kolaylıkla yukarıda belirttiğim siteden alabilir size göre olan seçenekleri seçip uygun fiyata mama bulabilirsiniz. Köpeğinizin sağlığı sizin için çok önemli ise ona daha iyi bakım yapın ve sağlıklı beraber yıllar geçirin. Hayvanlarımız insanlar kadar değerlidir bizim için.

TEILEN
Önceki İçerikBalık Yemi
Sonraki İçerikKöpek Mamalarını Tanıyalım

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here