Köpekler için doğru beslenme sağlıklı kalabilmeleri açısından en önemli püf noktadır. Köpek sahipleri içinde kuşkusuz minik dostlarının sağlıklı olması büyük önem arz eder.

 

Uygun mamayı nasıl seçerim?

 

Günümüzde pek çok köpek maması markası mevcut. Piyasada mevcut olan bu köpek maması fiyatları da değişiklik göstermekte. Burada pahalı olan ürün kalitelidir mantığından uzak durmakta fayda var. Sizin bu ürün pahalı demek ki yüksek kalitede diye düşünerek aldığınız ürün köpeğiniz için iyi olmayabilir.

 

Köpeğime neye göre mama seçmeliyim?

 

           Köpek maması seçerken köpeğinizin, yaşına, cinsine göre uygun mama seçmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca gün içinde ne kadar sürede bir beslemeniz gerektiğine de, hareketliliğine, olması gerektiği kilosuna göre karar vermelisiniz. Tabi ki piyasadaki çok sayıda bulunan köpek mamalarının bu seçimi zorlaştırdığı aşikâr.

 

Mama seçimine iki şekilde karar verebilirsiniz. Birinci yol deneme yanılma yöntemi. Köpeğinize aldığınız mamayı yedirir, sağlıklı ve canlı duruyor mu, dışkısı katımı diye takibatını sağlarsınız. Köpeğiniz canlı gözüküyor ve dışkısı katıysa bu mamayı kullanmaya devam edebilirsiniz demektir. Aksi durumda ortada ciddi bir problem var demekti ve bu mamadan vazgeçilmesi gerektiğini gösterir. Deneme yanılma yöntemiyle mama seçimine karar vermek minik dostlarımız açısından yıpratıcı olabilir.

 

İkinci seçenek ise bir veterinere danışmak. Günümüzde ilaç mümessilleri nasıl doktorlara ilaçlarını önermeleri için tanıtım yapıyor ve doktorların beğenisini kazanmaya çalışıyorlarsa, aynı şekilde mama markaları da veterinerlerin beğenisini kazanmaya çalışıyor. Bu durumda veterinerlere mamalar konusunda geniş bilgi sağlıyor. Veterinerlerin hayvanlar hakkında bizden daha çok bilgi sahibi olduğunu düşündüğümüzde de mama konusunda onlara danışmak minik dostlarımızın sağlığı açısından daha fayları duruyor.

Kaynak: www.mamasepeti.com

TEILEN
Önceki İçerikPetshop’ta Neler Satılmaktadır?
Sonraki İçerikPetshop

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here