Köpeğinizin gün içerisinde ne kadar besleneceği köpek maması tercihinde önemli bir unsurdur. Köpeğinizin de gün içinde ne kadar besleneceğini üç faktör belirler. Bu faktörler köpeğinizin yaşı, ne kadar hareketli olduğu ve köpeğinizin olması gereken kilodur. Köpeğinizin beslenmesi konusunda veterinerlerden bilgi almak oldukça yarar sağlayan bir durumdur. Veterinerler köpeğinizin ideal kiloda kalması için ne kadar besleneceğini saptayabilirler. Ayrıca veterinerler köpeğinizin damak tadına uygun ve bütçenizi sarsmayacak köpek maması tavsiyesinde bulunabilirler.

 

Veterinerler hangi tür mamaları öneriyor?

 

Uzmanlık alanı hayvanlar olan veterinerler bazı durumlarda sizin köpeğinizi sizden daha iyi tanıyabilir. Genellikle veterinerler az kalorili olduğu için kuru köpek maması öneriyor.

 

Köpeğime hangi mamayı vereceğime nasıl karar verebilirim?

 

Günümüzde piyasada üretilen çok fazla köpek maması var. Asıl problem ise köpeğimize bu mamalardan hangisini vereceğimize karar vermek için bu mamaları denemek zorunda olmamız. İyi mamayı tercih ettiğimizi ise köpeğimizin iyi görünmesinden ve dışkısının katı olmasından anlayabiliriz. Köpeğinizde mide bulantı, kusma ve ishal gibi problemlerin baş göstermesi ise tercih edilen mamanın yanlış mama olduğunun kanıtıdır.

 

Türkiye’deki en popüler köpek mamaları hangileri?

 

Türkiye’deki köpek sahiplerinin tercih ettiği en popüler köpek mamaları aşağıdaki gibidir.

 

New Dog

Champion

Goody

Pro Plan

Royal Canin

Acana

LaVital

Orijen

 

Türkiye’de en çok tercih edilen bu köpek mamalarının içinde Orijen ve Acana piyasadaki en pahalı köpek mamalarıdır. Bu markalara ait 13 kilogramlık bir ürün paketinin fiyatı 300 TL civarında olabilir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here