Evimize geldiği ilk günden beri bizimle yaşayan kediler dışarıdan bakıldığında bakımı çok kolay gibi görünebilir. Ancak, tüm hayvan dostlarımızın olduğu gibi kedinin bakımı da oldukça zor ve zahmetlidir.

Kediler de tıpkı bebekler gibi ilgilenilmek, eğitilmek, sevgi görmek isterler. Annesinden yeni doğan bir bebeğin anneye olan düşkünlüğü nasılsa, evinize dost olarak aldığınız minnoş kedinizin de aynı şekilde size düşkünlüğü vardır. Eğer evinize bir kedi aldıysanız onunla tepeden tırnağa ilgilenmek zorundasınız. Zaten hayvanlar ve insanlar arasında o kadar ilginç bir bağ var ki… Aldığınız ilk günden oluşuyor bu bağ. Siz onun ihtiyaçlarını karşıladıkça kedinizin size olan minnetinin arttığını o boncuk gözlerinden anlayabiliyorsunuz. Bu bağdan dolayı da zaten onun için gerekenin en iyisini yapmak isteği içinizde uyanıyor zaten.

Kedilerin en temel ihtiyaçlarından birisi beslenmedir. Kediniz için en doğru mamayı bulmanız ve beslenme ihtiyacını da bu kedi maması ile karşılamanız gerekiyor. Oldukça fazla kedi maması çeşidi var. Bu nedenle kedi mamalarının içerisinden kendi kedinize en uygun kedi mamasını seçmelisiniz.

Kedi maması seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklerden bir tanesi kedinin yaşına göre mama seçimi yapılmasıdır. Örneğin 0-12 ay aralığında yavru bir kediye sahipseniz, Hills Natures Best Kitten Tavuklu Sebzeli Yavru Kedi Maması‘nı kullanabilirsiniz. Bu sebzeli yavru kedi mamasının kedilerin gelişimine katkısı oldukça büyüktür.

Kedinizin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekmektedir. Bir kedinin güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmesi için de doğru kedi mamaları ile beslenme ihtiyacının karşılanması gerekir. Doğal besin maddeleri ile üretilmiş olan Hills Natures Best Kitten Tavuklu Sebzeli Yavru Kedi Maması evinizdeki minik dostunuzun güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için tercih edebileceğiniz yavru kedi mamalarından bir tanesi olabilir.  Yavru döneminde bu mamayı tercih ederek, kedinizin gelişiminin sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz.

İnsanlar da olduğu gibi, hayvan dostlarımızda da en önemli şey sağlıklı olmaktır. Bir kedi sahibiyseniz, onun bakımını en iyi şekilde yapmalısınız. İyi bir bakım kedinizin sağlıklı ve mutlu bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır. Bunun için de kedinizin en temel ihtiyacı beslenme ihtiyacıdır. Unutmayın…

TEILEN
Önceki İçerikAçık Köpek Maması
Sonraki İçerikEn Doğru Kedi Maması

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here