Kediler avcıdır. Avlanmak için ise saklanmak gerekir. İşte tüylü dostlarımızın en büyük mottosu budur. Kediler elbette sahipleriyle vakit geçirmeye bayılırlar, hatta tüm evin sahibidir onlar, istedikleri yerde uyurlar. Ancak herkeste olduğu gibi, kedilerde sadece kendilerine özel alanlar isterler. Kedinizin ihtiyacına uygun olarak tasarlanmış bir kedi evi dostunuz için muhteşem bir sığınaktır.

 

Zaman zaman yalnız kalmak isteyen kediler bu ihtiyaçlarını karşılamak için evlerin en kuytu ve yüksek yerlerini seçerler. Dostunuza ait bir kedi evi varsa genellikle bu yer o evin içi ya da üstü olur. www.mamasepeti.com da birbirinden şık tasarımlarıyla kedilerden önce, sahiplerinin bayılacağı kedi evi seçeneklerinden bir tanesini kedinize hediye ederek ona kendisini çok özel hissettirebilir, saklanma dürtüsünü de yok etmemiş olursunuz.

 

Kedi evi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kedinizin karakter özellikleridir. Yüksek yerlerde yatmayı seven bir kediye alacağınız alçak bir kedi evi kesinlikle dikkatini bile çekmeyecektir. Kediniz oyun oynamaya çok düşkünse üzerinde minik oyuncaklar asılı bir kedi evi tercih ederek dikkatini çekmeyi başarabilir, onu kendi özel alanlarınızın dışında tutabilirsiniz ve daha rahatça oturabilirsiniz.

 

            Kedi evi onun özel alanı olacağı için koltukları tırmaladıklarındaki tepki, evi tırmalamaya kalktığında gösterilmemelidir. Böylelikle hem alanına müdahale edilmediği için kedi evinde daha çok vakit geçirecek hem de koltuklarınızı tırmalamaktan uzaklaşacaktır.

 

Kediler için en önemli detaylardan biri de sessiz bir uykudur. Avlanma ve korunma içgüdüleriyle derin uyuyamayan kediler kendilerini güvende hissettiklerinde derin uykuya dalarlar. Kedi evi seçimi yaparken bu detay da göz önünde bulundurulmalıdır. Kış mevsiminde içinde ısınacağı bir kedi evi aynı anda birçok gereksinimini karşılayacağı için kısa zamanda vazgeçilmezi olacaktır.

 

Sıcaklık tüm kediler için önemlidir, özellikle bir yavru kediye sahipseniz bu çok daha önemlidir. www.mamasepeti.com da bulabileceğiniz pelüş kedi evleri yavru kedinize kendisini anne kucağında hissettirecektir. Yavruluk döneminden itibaren kendine ait alanı olan kedi yetişkinliğinde de bu kurallara uymaya devam edecek, özellikle tırnak törpüleme, tırmanma ve saklanma gibi ihtiyaçlarını gösterilen alanlarda karşılayacaktır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here