Kedi beslemeyi, edinmeyi düşünenler öncelikle bilmeniz gereken şeyleri araştırarak, okuyarak kendinizi bilgilendirmeli ve bir cana sahip varlığa nasıl bakmalı, beslemeli hangi araçlara, malzemelere sahip olmalı bunu öğrenmeliyiz. Kedimiz için bir ihtiyaç sitesi yani kedi malzemeleri. Listeyi hazırlamadan önce en başta yapmamız gereken kedimizi en yakın mesafemizde ki veterinere danışıp kimliklerini almak ve onların tüm aşılarını yaptırmamız ve sağlığı hakkında gereken testleri yapmamız gerekir.

 

Bu durumda endişe etmenize gerek yok, kedinizi alıp veterinere götürmek yetecektir. Veteriner size kedinizin kimliğini ve takip etmeniz için aşı planlamasını verip, kedinizin sağlıklı olması için elinden geleni yapacaktır. Peki, bunlar tamam olduktan sonra, kedinize lazım olacak kedi malzemeleri nelerdir? İnceleyelim.

 

           Kedi Malzemeleri; şimdi kedinizi alıp çıkma zamanı. Kedinizin lazım olacağı tüm malzemeleri almak için bir listemize bakalım.

 

Kum: Kum çeşit olarak çoktur aklınız bu konuda karışabilir siz normal kumlardan edinebilirsiniz. Ama yine de öneri olarak kristal kumları tercih etmeniz önerimiz olacaktır. Sebebi ise kristal kumlar kokuyu hızlıca bastırır ve oluşabilecek istenmeyen kokuları önler.

 

Kum Kabı: Kedi malzemeleri en önemlisi de kum ve kumunuzu koyacak bir kap almak oldukça önemlidir. İsterseniz bununda kum gibi çeşitleri fazladır. Ama siz evinize uygun olarak, açık veya kapalı bir kap alabilirsiniz. Fakat kapalı kum kabı öneriler arasındadır. Çünkü kapalı kaplar kumun dışarıya dökülmesini önleyecek ve daha temiz bir ortam oluşturacaktır. Bu kap türü için kedinizin yavru bir kedi olmaması lazım. Kediniz yavru ise kapıyı daima açık olacak şekilde bir alet ile tutturmanız gerekir.

 

Kabı koyduğunuz yerde önemli bir husustur. Kum kabı kediniz kullandığı zaman, hem tek kalabileceği hem de çevresini rahatça görmesi gereken bir yere koyun. Kum kabını yol üstü olmayan ama etrafını görebilecek bir alana koymanız sayesinde kediniz hemen alışacaktır.

 

Kum Temizleme Küreği: küreği alırken küreğin şekline göre değil, kumunuzun türüne bağlı olarak alın. Kumunuza uygun olmazsa kısa süre sonra kürek iş görmez hale gelecektir.

 

Mama Ve Su Kabı: ister ayrı ister birleşik olarak alabilirsiniz fakat size önerimiz, iki tane almaktır. Çünkü bir tanesi ile yemek ve su verirken diğer kabın temizliğini yapabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki kedinizin temizliği ev kedisi olabilmesi için önemlidir. Mama ve su kabında iki noktaya dikkat etmememiz gerek. Birincisi mama ve su kaplarının cam veya seramik olmasıdır. Çünkü cam ve seramik farklı içeriklere göre çok daha temiz ve temizlemesi daha kolaydır. İkinci noktada mama ve su kaplarının birbirine asla yakın olmaması ve mümkünse mama ve su kabını kum kabından daha uzak bir yere koymanız daha uygun olur.

 

Küçük dostlarımız için bu ve buna uygun malzemeleri www.mamasepeti.com sitesinden ulaşabilirsiniz kalitemiz ve çok çeşitli kategorimiz ile hizmetinizdeyiz.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here