Kedi ya da köpek tüm hayvan çeşitleri adına en önemli konulardan biri mama çeşitleri ve bunları yemesidir. Ne kadar bir mama vermeniz gerekir ve daha da önemlisi, hayvanınız mamasını yerken ağzını herhangi bir şekilde zarar görmemesidir. Aynı derece önemi olan bir başka durum ise köpek ya da kedinizin maması yerken ya da suyunu içerken bunu çok fazla zorlanmadan, rahat bir şekilde yapması, ileri ki zamanlardan bunu çok daha iştahlı yapmasına olanak verir. Tüm bu durumları sağlamak için de birbirinden farklı ve kaliteli bir malzeme yapısı ile üretilmiş olan yemek ve su kaplarını kullanmak en doğru tercihtir. Bir kediniz için kedi kumu ile bu tür bir ihtiyacını görmesi ne kadar önemli bir durum ise, aynı şekilde yemek kabını ve mamasını kullanması da bir o kadar önemlidir.

 

Kaliteli yemek ve su kapları

 

Son yıllarda üretilen bu kaliteli yemek ve su kapları sayesinde köpek ya da kediniz sorunsuz bir şekilde ve daha da önemlisi etrafa herhangi bir mama ya da su dökmeden bunu yapabilmektedir. Üstelik bunun yaparken birçok mama ve su kapları üzerindeki ayarlar sayesinde kabı ne kadar dolduracağınız da bu sayede öğrenebilirsiniz. Bunun için ise sadece kedi ya da köpek cinsiniz adına kaliteli bir mama ve su kabı almaktır. Üstelik tüm hayvanlara mamasını yedikten ve suyunu içtikten sonra da bu kaplar ile oynama isteler. Kaliteli ve özel saklama yanları sayesinde hiçbir mama ya da su dökülmez ve bu sayede kedi kumu örneğinde olduğu gibi eviniz temiz bir halde kalabilir.

 

Her yere götürebilirsiniz

 

Dışarı çıktığınız zaman uzak bir yere gidince ya da tatile giderken kedi ya da köpeğinizi de götürebilmektesiniz. Bu yüzden de taşınır özellikte olan su ve mama kaplarından elde edebilirsiniz. Bu sayede hayvanınız alıştığı kap içerisinden maması yiyip suyunu içebilir. Ne de olsa bazı hayvanlar, özellikle de kediler bu konuda bazı zamanlar nazlı olabiliyorlar ve kendi kaplarından başka bir yerden yemek ya da su ihtiyaçlarını gidermiyorlar. Hatta kendi kedi kumu olmadan ihtiyaçlarını dahi bazen gidermekte zorlanıyorlar.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here