Kediler bilindiği üzere, özellikle de ev kedileri günün büyük bir çoğunluğunu miskin bir şekilde yatarak geçirir. Bu da bir kedi olarak hayvanınızın kendi doğasını belirli bir zaman içerisinde kaybetmesine ve giderek de daha çok tembelleşmesine neden olur. Hatta zaman içerisinde kedi kumu içerisine kendi ihtiyacını görmekte dahi büyük bir tembellik dahi çekmeye başlayabilir. Üstelik kendiniz kedinizin isteyerek oynamaya zorlayıp onunla birbirinden güzel oyunlar oynasanız ve bu konuda o da sizinle oyun oynamaktan büyük bir keyif alsa da, yine de daha sonra tekrar büyük bir miskinlik içerisine gireceği aşikar.

 

Bu konuda tek yapılması gereken kedinizin kendi başına oynamayı öğrenmesi ve bunun için kendi isteği ile ayaklanıp oynamasıdır. Bu durum adına ise kediniz için işe yarayacak ve onu bu tembellikte kurtaracak birbirinden değişik kedi tırmalayıcı çeşitleri bulunmaktadır. Farklı kokulara yayan ve tatlar veren, tam kedinizin kendi doğal yaşamını ayakta tutabilecek bu oyun çeşitleri büyük bir işe yarayabilmektedir.

 

Kedinizi ayaklandırın

 

Bu tırmalamaları oyun türleri kedinizin bütün duyularını çok daha canlı tutacak ve onların kaybetmesine engel olacaktır. Bunun gibi birçok değişik tırmalama çeşitleri bulabilir ve satın alıp kedinize güven içerisinde sunabilirsiniz. Siz kediniz için bu en güzel örnekleri satın alırken onun canlılığını sürekli olarak canlı tutmasına ve bu sayede sağlığının da en üst seviyede kalmasına olanak tanırsınız. Buna paralel olarak kediniz diğer kedi kumu ile ilgili ihtiyaçlarını ya da günlük olarak yapması gereken bütün aktiviteleri için hareketli olması sağlanmaktadır.

 

Kedilerinizin güçlü kalması için

 

Kedi tırmalamaları iki türlü duruma daha büyük bir etki yapmaktadır. Bunlardan biri kedinizin her daim zinde olmadı ve güçlü kalmasıdır. Günün belirli zamanlarında bu tırmalama oyunlarını oynayarak kedinizin güçlü kalmasına fırsat verebilirsiniz. Aynı zamanda tırnaklarının da bu şekilde sağlıklı olmasına yürüme ya da kendisini kaşıma anlarında tırnaklarını rahat bir şekilde kullanmasına olanak tanıyabilirsiniz. Üstelik kediniz her zaman canlılık göstererek kedi kumu kısmını da kendi isteği ile kullanabilir. Tüm bu tırmalama ürünlerini süte üzerinden bulabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here