Belirli bir düzen içerisinde kedinizin komple temizlik ve bakımının yapılması oldukça önemlidir. Bu hem kedinizin sağlığı açısından hem de evinizin temiz kalması noktasında gerekli bir durumdur. Bu yüzden kedilerin temizlikleri bir takım aşamalara göre yapılmaktadır. Bu aşamalar içerisinde ilk olarak kıl ve tüy temizliği ele alınabilir.

 

Kediler düzenli ve oldukça fazla bir şekilde kıl tüy dökmektedirler. Bu nedenden belli bir düzene göre özel olarak hazırlanmış satılan temizlik ürünleri ile bunu yapmak oldukça kolaydır. Kedinizin canını acıtmadan son derece yumuşak dokunuşlar ile dökülen tüylerini alan yapışkanlı kıl tüy temizleme ürünü en çok rağbet görenler arasındadır. Tüm temizlik işlemleri sona erdikten sonra da yapılacak olan bir yıkama sonrası kedinizin tüylerini düzeltmek için de için yine özel bir tarağı bulunmaktadır. Bu temizlikler en az kedi maması kadar ciddiye alınması gereken bir durumdur.

 

Farklı kedi temizleme ürünleri

 

Artık suya dahi ihtiyaç kalmadan kedinizin temizliğini saplayan birbirinden değişik köpük çeşitleri üretilmektedir. Bilindiği üzere kediler sudan ve yıkanmaktan nefret ederler. Bu yüzden yıkanmayı çok sık yapmak yerine bu özel köpükleri sadece kedinizi üzerinde kuru bir halde gezdirmeniz ve daha sonra da havlu ile silmeniz durumunda kediniz tertemiz olmaktadır. Ayrıca dökülen tüyler için de yine tüy toplama aparatı sayesinde tüm eşyalarınız dahil olmak üzere bütün giysileriniz üzerine yapışmış olan tüyleri yapışkan rulosu sayesinde kısa bir süre içerisinde kolayca alır. Kediniz için bir kedi maması alırken bu temizlik ürünlerinden de almanız tavsiye edilir.

 

Eviniz adına temizlik

 

Özellikle bahçeli bir evde oturan ve çimlerine gözü gibi bakmaya çalışan kişiler için de kedinizin çimenlerin üzerinde yarattığı koyu renk solması sorunun gidermek için özel sprey çeşitleri bulunmaktadır. Bu sayede çimleriniz eskisi gibi canlı ve sağlam bir görünüme yeniden kavuşabilir. Kedinizin ve aynı zamanda evinizin temizliği en aldığınız kedi maması kadar önemlidir. Bu yüzden tüm bu temizlik ürünleri ve daha birçok değişik ürün çeşitlerini elde etmek adına sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun fiyatlar çerçevesinde kediniz adına dilediğin şeyi bulabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here