Bir kedi tasması alırken kedinizin boynunu rahatsız etmemesine ve o narin boynunu acıtmaması adına o kısmının yumuşak bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Kedilerin her ne kadar kıvrak ve güçlü hayvanlar gibi görünseler de boyun bölgeleri de bir o kadar hassastır. Bu yüzden tasma alırken bu gibi durumlara bir kedi maması alırken dikkat edilmesi kadar önem gösterilmelidir. Kediler için tasma tüm hayvanlarda olduğu gibi büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de her hangi bir durumda kaybolması ya da kaçması gibi durumlarda tasma kısmına özel olarak evinizin adresi ya da aranacak bir numara koyarak kedinizi bulan kişinin tasmasındaki bu bilgiler size ulaşabilir. Bu tür durumlar çok sık yaşanmakta ve herkesin bu önlemini alması gerekir.

 

Tasma çeşitleri

 

Tasma çeşitleri kullanımlarına ve özelliklerine göre bir takım değişik hallerde bulunabilmektedir. Sadece boyun kısmı adına olan tasma çeşidi ile birlikte takıp çıkarmalı olarak ve belli uzunluklara göre değişen ipleri ile tasma çeşitleri de bulunmaktadır. Bazı insanlar kedilerini dışarı da çıkarmak ister ve bu koşullar altında kaliteli, sağlam ve görsel olarak da kedisinin rengine uygun bir tasma ucu ip arar. Tüm bu sebepler dolayısı ile en az bir kedi maması gibi kadar tasma çeşitleri de kediler adına büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden tasma çeşitleri de modellerine ya da kullanım şekillerine göre bazı farklılıklar yaratmaktadır.

 

Kedi tasmalarının kullanım şekilleri

 

Bazı kedi tasmaları sadece kedilerin kaybolması ya da gezdirilmeleri maksatlı üretim yapılmamaktadır. Farklı bir takım görevleri de bulunan çeşitleri mevcuttur. Bunlar içerisinde özellikle bazı tasma çeşitleri kedinizi tüm pire ve kene gibi zararlılardan korumada en büyük katkıyı sağlamaktadır. Hoş bir kokusu olan ve tamamen doğal bir bitkiden üretilen bu tasma çeşitleri sadece kedinizin tüyü ile temas etmesi yeterlidir. Kedinizi bütün haşerelerden korur ve bu şekilde eviniz de sürekli olarak bu konuda temiz kalır. Bu yüzden bir kedi maması için verdiğiniz önemi en az bu tür tasma çeşitleri için de göstermeniz tavsiye edilir. Sitemiz bünyesinde her türlü tasma çeşidini bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here