Kedilerin yavru dönemlerinden itibaren mutlaka doğru bir eğitime ihtiyaçları vardır. Bu eğitim çerçevesinde sizin söylediklerinizi uygulaması, ev haline uyum sağlaması ve günlük bir yaşam içerisinde size bir sorun çıkarmaması için kedi oyuncaklarının önemi büyüktür. Bu eğitimlerin içerisinde yemek yeme ya da tuvaletini nasıl ve nereye yapacağına dair daha birçok konu için birbirinden değişik kedi oyuncak çeşitlerinin önemi büyüktür. Örneğin bir kedi maması oyuncağı ile kediniz mamasını oyuncağın içerisinden almaya çalışırken hem çok fazla yemesini önler hem de aslında gün içerisinde ona ne kadar mama vereceğini bu şekilde bilirsiniz. Aynı zamanda bu oyunca ile kedinizi zekâ düzeyini arttırır ve söylenenleri uygulama noktasında kedinizin gelişimini de yine bu yönde sağlamış olursunuz.

 

Farklı oyuncaklar

 

Kedinizin çok tembel olmasını önlemek adına titrek çubuk oyuncak çeşidini kullanabilirsiniz. Bu sayede bir yandan büyük bir keyif içerisinde oyun oynarken aynı zamanda gün içerisinde daha hareketli olur. Üstelik sizinle bu şekilde oyun oynamaya alışkın ve meyilli hale gelebilir. Özellikle üçlü fare kedi oyuncağı ya da kuş sesli oyuncak çeşitleri ile kediniz oradan oraya kaçan oyuncak kedileri kovalarken kendi doğal yeteneklerini de unutmamış olur ve kuş sesi ile de eğlenceli bir zaman geçirebilir. Aynı zamanda angry bırd ve benzeri gibi peluş oyuncaklar da yine kediler için hem oyuncak hem de üzerine sarılıp yatması için birebir türler olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Kedi oyuncakları

 

Bilindiği üzere kediler son derece hareketli hayvanlardır ve bu yüzden oyun oynamaları ya da daha farklı hareketlere yöneltilmelidir. Kediler tıpkı köpekler gibi dışarı çıkılarak özgür bir şekilde dolaştırılamadığı için de yine evde belli bir düzene göre hareketli şeyler yapmalarını önemi büyüktür. Bunu yapacağı en iyi şey de kedi oyuncaklarıdır. Tüm farklı kedi maması çeşitlerini de yine farklı oyuncaklar sayesinde yedirebilirsiniz. Kediler bazı durumlarda yemek seçer ve sizin getirdiklerinizi yemeyebilir. Fakat kedi mama oyuncakları sayesinde kedi acıktığı zaman oyuncağın içerisindeki kedi maması için küçük bir mücadele vererek o yemediği mamayı alıp yiyebilir. Sitemiz bünyesinde birbirinden değişik kedi oyuncağı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here