Kedilerin mama alışkanlıkları oldukça önemli ve hassas bir konu olmaktadır. Özellikle ev kedilerin beslenme şekillerine ve kedi maması seçimleri düzgün bir şekilde yapılması kediler için daha sağlıklı olmaktadır. Kedilerin kendi seçimleri ve tercihleri oldukça hassastır. Genel olarak kediler enerjisiz ve gün boyunca hareketsiz kaldıklarından dolayı aşırı kilolara neden açabilmektedir.

 

Bu nedenden dolayı kedi maması seçimleri doğru yapmak oldukça zordur. Özellikle fazla kilo yaşayan kedilerin mama seçimlerine ve yeme düzenlerine göre yapılmalıdır. Kilo yaşayan kediler için üretilen az yağlı ve enerjisiz mamalar olmaktadır. Mutlaka onların tercih edilmesi kedilerin kiloları ve sağlıkları için önemlidir.

 

Bu sebeplerden dolayı alınan kedi maması paketlerinin üzerinde bulunan kalori ve içinde olan katkı maddelerine bakarak alınmalıdır. Bunun yanı sıra, kedi mamasının üzerinde bulunan miktarlarına göre verilmesi kedinin kilosu için ve düzenli olarak verilmesi bu sorunların önüne geçmesinde yararlı olacaktır. Düşük kalitesi olan kedi mamaları, bayatlamış ve bozulmaya başlayan mamalar kedilerin midesini bozmasına yol açacaktır.

 

Bu sorunlarının hepsi göz önüne alınarak kedi mamasının paketlerine detaylı bir şekilde bakılması önemli olmaktadır. Birçok kedilerin mama alışkanlıkları olmadığından dolayı yapılması gereken işlemlerden bir tanesi ise kedi ödülleri verilmesi alışkanlıklarının düzenli haline getirmesinde yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra kedilerin sağlıkları için mutlaka kedi vitaminlerinin verilmesi kedilerinin sağlık açılarının önemi için gereklidir.

 

Kedilerin kedi maması alışkanlık haline getirebilmek için birçok karışımlı mamalar bulunmaktadır. Tavuklu sebzeli ve içinde tavuk bulunan mamalar sayesinde alışkanlıklarını düzeltebilirsiniz. Bu sayede kediler mamalarını daha çok sevmesinde yardımcı olacaktır.

 

Kedilere Kilo Aldırmak İçin Hangi Mamalar Tercih Edilmelidir?

 

Birçok kedilerde kilo alamama ve aşırı zayıflama gibi sorunlar olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kedilerin kilolarını dengede tutabilmek için kedi mamalarının tercihleri oldukça önemlidir. Yüksek enerji içeren kedi mamaları vermek zayıf olan kediler için daha yararlı olacaktır.

 

Kedi zayıflamasının önüne geçebilmek için bir diğer tavsiye ise birçok kedi vitaminleri bulunmaktadır. Kedi vitaminleri vermek kedinin sağlık açısından daha yararlı olmasına faydalı olacaktır. Sağlık sorunları devam ederse bir veteriner hekime göstermeniz en doğrusu olacaktır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here