Kedi kumu söz konusu ise, hijyenin yanında koku yapmayan, istenmeyen kokuları önleyen kedi kumunu kullanmayı istemek gayet normaldir. Çünkü bir ev kedisi ile aynı ortamı paylaşmanın en zor yanı temizliği sağlamak olsa da, özellikle dışkılar sebebiyle etrafa yayılan kötü kokuların rahatsız edici olduğu söylenebilir, petshop yakınlarında bu kokuyu genelde alırız. Bu problemi önlemenin en basit yolu parfümlü olarak nitelendirilen kedi kumlarını kullanmak olarak görünüyor.

 

Parfümlü kedi kumları ise içerisinde renkli tanecikler bulunduruyor ve kötü kokuları emiyor, etrafa güzel kokular yayıyor. Kullanılan parfüm aromaları ise farklı olabiliyor. Hatta pek çok çeşit parfüm kullanıldığı için mekâna veya kişisel tercihlere uygun olan kokuya sahip olan kedi kumunu tercih etmek mümkün oluyor. Tabi ki bu parfümlü kedi kumu bentonit kullanılarak üretilmiş olduğundan hijyen açısından en üst seviyede koruma sağlar. Bütün parfümlü kedi kumu çeşitleri kalın taneli veya ince taneli olarak üretilmektedir.

 

Çam Kokulu Kedi Kumu

 

Ekstra koku emen renkli taneler içeren ve bentonit ten üretildiği için topaklanma ve yüksek seviyede emiş gücüne sahip olan kedi kumu, çam kokusu ile ferah ve doğal bir ortamda bulunduğunuzu sanabilirsiniz. Çoğu petshop bu kumdan kullanırlar.

 

Bahar Kokulu Kedi Kumu

 

Bentonit ile üretilen bahar kokulu kedi kumu, 0 doğal ve %99,5 tozsuz olarak üretilip satışa sunulur. Yüksek sıvı emme kapasitesi ile topaklanma ve doğal koku özelliği olan parfümlü kedi kumunun öne çıkan özellikleri sayesinde en çok tercih edilen kedi kumudur.

 

Portakal Kokulu Kedi Kumu

 

Portakal aromalı kokusu ile bentonit kullanılarak üretilen kedi kumu, yüksek topaklanma kapasitesi ve yüksek sıvı emme kapasitesi ile en çok tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Natürel koku kontrolü, 0 doğal olması ve %99,5 oranında tozsuzdur, petshop yetkilileri ürünün diğer kedi kumlarından öne çıkmasını sağladığını söylemekte.

 

Lavanta Kokulu Kedi Kumu

 

Ekstra emici ve renkli taneler içeren bu kedi kumu 0 doğal olarak ve beyaz bentonit kullanılarak üretilmiştir. %99,5 oranında tozsuz olarak üretilen ürün, kusursuz topaklanma özelliğine ve %280-320 sıvı emme kapasitesine sahip olduğundan oldukça yüksek performans gösteren kedi kumlarından bir tanesidir.

Kaynak: www.mamasepeti.com

TEILEN
Önceki İçerikKedi Kumu
Sonraki İçerikKedi Ödülleri

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here