EVDE KEDİ BESLEMEK İÇİN KEDİ KUMU ŞART MI?

 

Evde hayvan beslemek sorumluluk sahibi bir tutum gerektirir. Evde bakmak için ise genellikle kedi, köpek, kuş, balık gibi hayvanlar tercih edilmektedir. En çok sevilen ve evde beslenen hayvan ise kedidir. Çünkü kendini çok sevdirir. Fakat her hayvan gibi kedi bakımı da sorumluluk gerektiren bir durumdur. Maması, oyuncakları, suyu, kumu hiç bir şey ihmal etmemek gerekmektedir. Kediler için mama, su ve oyuncak bilindik ve olması gereken şeylerdir. Kedi kumu ise kedi bakımında gerekli olan bir malzemedir.

 

Kedi Kumu Nedir?

 

           Kedi kumu, kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları için mutlaka gerekli olan bir bakım ürünüdür. Çünkü kediler tuvalet ihtiyaçları olduğu zaman kedi kumu sayesinde hiç bir yeri kirletmeden direk bu kumdan faydalanmaktadırlar. Kedi kumu için büyük ve kenarları biraz yüksek bir kaba ihtiyaç vardır. Böylelikle kedilerin tuvalet ihtiyaçları olduğu zaman bu kabın içine girerek kumda ihtiyaçlarını giderirler. Bu kabın büyük olması da çok önemlidir. Çünkü kedi tuvalet ihtiyacından sonra ayakları ile üzerine örtmek ister. Büyük kap sayesinde kumlar dışarıya sıçramaz.

 

Kedi Kumu Çeşitler Nelerdir?

 

Kedi kumları farklı çeşitlerde ve markalarda üretilmektedir. En bilindik ve kullanışlı olanı ise doğal kedi kumu çeşididir. Bu da bentonit, sepiotite ve diatomit ile üretilen bir kum çeşididir. Tavsiye edileni budur. Kedi ürünleri satan bütün internet sitelerinden temin etmek mümkündür.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here