Birçok hayvan sever, kedi ve buna benzer hayvanları sahiplenerek beslemektedirler. Bu hayvanlar beslenirken, yedikleri yiyeceklere çok dikkat edilmelidir. Yanlış bir beslenme ile kedilerin sağlığı tehlikeye girebilmektedir. Kediler için birçok hazır gıdalar üretilmektedir. Kedi konservesi de bu gıda ürünlerinden biridir. Kedi besleyen herkes daha sağlıklı bir hayvan yetiştirmek için bu gıdayı almalıdır.

 

           Kedi konservesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi alınan konservenin protein değeridir. Doğru protein bulunmayan konserve mamalar, kedilerde böbrek problemlerine ve obezite gibi ciddi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Kaliteli kedi konservesi alındığından bu tür sorunlarla karşılaşmanın oranı çok azdır. Beslenme nasıl insanlar için önemliyse, kedilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için de önemlidir.

 

KEDİLER NEDEN KONSERVEYE İHTİYAÇ DUYARLAR?

 

           Kedi konservesi yaş mama olarak da bilinmektedir. Kediler et obur hayvan türleri arasındandır. Daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için et ürünleri ile beslenmeleri gerekmektedir. Doğal olan besinleri avladıkları hayvanlar olan kediler için evde yapılabilecek pişirme yöntemi ile besinlerin değerleri azalmaktadır. Çiğ olan gıdalarında verdiği zararlar düşünüldüğünde kediler için kedi konservesi olan yaş mamalar tercih edilmelidir.

 

Hazırlama ve sunma yönünden de kolaylık sağlayan kedi konservesi, kuru mamalara göre daha kolay sindirilebildiği için, yüksek oranda yağ ile protein içerir iken düşük oranda karbonhidrat içermektedir. Konserve ürünlerde yer alan su miktarı, kedilerin su ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu nedenle her yönden avantajlı ve sağlıklı olan kedi konserveleri, son dönemlerde en çok tercih edilen kedi ürünleri içerisinde yer almaktadır.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here