Evinizde beslediğiniz, her şeyden çok önemsediğiniz köpeklerinize verdiğiniz mamalar ne kadar sağlıklı?

 

Bunun en iyi cevabı sizsiniz. İnsan canlısı köpekler genellikle sahipleri olarak benimsediği kişiler tarafından beslenme ihtiyacı duyarlar. Köpek maması yanlış tercih edildiğinde köpeklerin sağlıklarını tehlikeye atabilmektedir. İnsan gıdaları nasıl en sağlıklı olarak tercih ediliyor ise, evde beslenen evcil köpeklerinde beslenmesi gerekmektedir. Köpek mamalarına dair problemler bu kadarla sınırlı olmamaktadır. Tam güvenilir köpek mamaları tercih etmeli ve köpeklerin sağlıklarını da insan sağlığı kadar önemsemelidir.

 

Sağlıklı köpek maması nasıl tercih edilmektedir?

 

Tamamen hayvan sağlığına dost olan mamalar tercih edilmesi gerekmektedir. En iyi ve besin ögeleri içinde fazla bulunan mamalar tercih edilebilmektedir. Tahıl içermeyen sağlıklı, tavuklu ve pirinç içerikli mama gıdaları tercih etmekte fayda bulunmaktadır. Yavru ve yetişkinlerin mama çeşitleri bir kullanılmaması gerekmektedir. Yetişkin mama çeşitleri daha parça etli ve içinde sağlıklı proteinler içermesi gerekmektedir. Somonlu pirinçli köpek maması kullanıldığında hayvanın tokluk seviyesi uzun süreli olmaktadır.

 

Irk ve çeşitlere özel olarak tüketilmesi gereken mama çeşitleri özenle içerikleri tespit edilerek seçilmesi gerekmektedir. Özellikle et parçalı mama türlerinin özenle seçilmesi gerekmektedir. Alerji reaksiyonu göstermeye sebep olan maddeler içermemesi, özellikle kalitesiz et ve pirinç ürünlerinin kullanılmaması, mama içerisinde belirtilen et oranı ile içindeki et miktarının uyuşmaması ve belirtilen orana kıyasla içinde bulunan etin daha az olması tercih edilmemesi gereken mamalardan olmaktadır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here