Tüm köpek cinsleri her ne kadar ortak bir lezzet anlayışına sahip olsalar da, tükettikleri miktar da doğal olarak değişir. Çok küçük boyutlarda kalan köpek cinsleri varken, tıpkı bir kangal köpeği kadar oldukça büyük boyutlara ulaşan köpek cinsleri de bulunmaktadır. O yüzden de köpeğinizin boyutlarına göre mama çeşitleri ve miktarda almak oldukça önemlidir. Buna göre de piyasa üzerine bulunan kap çeşitlerinden almanız ayrıca önemlidir. Bunu köpeğinizin ne kadar büyük bir boyuta geleceğini ve günlük olarak ne kadar bir köpek maması vermeniz gerektiğini de veterinerinizden öğrenmelisiniz. Bu sayede köpeğinizin günlük ne gibi bir enerji ve besin ihtiyacı olduğunu bilir ve onu sağlıklı bir şekilde büyütebilirsiniz.

 

Farklı boyutlardaki köpekler için mama paketleri

 

Şu an için piyasa üzerinde farklı miktarlardaki paketler ile birbirinden değişik köpek maması satın alabilirsiniz. Bu sayede, yani büyük paketlerde mama çeşitleri alarak da üstelik bütçe olarak karlı bir duruma da geçebilirsiniz. Bunun için ise www.mamasepeti.com site üzerinden dilediğiniz bir mama çeşidini kolay bir biçimce çok uygun fiyatlar bünyesinde satın alabilir ve köpeğinize yüksek besin değeri olan mamaları verebilirsiniz.

 

Köpeklerin günlük mama ihtiyaçları

 

Tüm farklı köpek cinslerini boyutları genel olarak değiştiği için günlük olarak alacakları köpek maması miktarı da değişir. O yüzden bunun için bir uzmandan da destek alarak ne kadarlık bir miktardan köpeğinize mama vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here