Balıklar için yem vermek hassas bir durumdur. Birçok değişik balık cinsi bulunmaktadır ve herkes kendi zevkine göre bir tatlı ve soğuk su balığı satın alarak beslerler. Buna paralel olarak da birbirinden farklı yem türleri ortaya çıkmaktadır. Her süs balığı için değişik yemler gerekmektedir. Buna uyulmadığı takdirde ve eğer hayvanın yiyemeyeceği bir türden yem atılırsa bu durum balığın ölmesine neden olabilir. Ne de olsa bir akvaryum ya da özel balık kavanozlarında bakılan değişik balık çeşitleri, suyun içerisine ne tür bir yem atılırsa onu yerler. Bu da yanlış atılacak bir yem olduğu zaman balık türünün sonu olabilir. Bazı balık türleri daha sert koşullara uyum sağladığı için yem konusunda fazla bir seçicilik göstermeyebilir. Ancak bazı balık türleri son derece hassas bir yapıda olmaktadırlar ve bu da balığın her yemi yiyemeyeceği anlamına gelmektedir. O yüzde her balık türü için doğru bir balık yemi olması şarttır.

 

Doğru bir balık yemi

 

Her balık türü için birbirinden farklı yemler bulunmaktadır. Bu yemler arasından kendi beslediğiniz bir ya da birden fazla balık türü için en doğru ve kaliteli balık yemi seçerek balığınıza bu yemi vermeniz doğru olacaktır. Bu konuda birçok değişik balık türleri arasından örneğin bir Japon balığı çok daha sert koşullara alışık bir balık olduğu için çok daha fazla bir çeşitte balık yemini vererek onu raht bir şekilde besleyebilirsiniz. Üstelik bu konuda site üzerinde dilediğiniz bir balık türü için ve besleyici ve kaliteli yemleri satın alabilir ve balık türüne büyük bir gönül rahatlığı içerisinde verebilirsiniz.

 

Kaliteli yem çeşitleri

 

Balık beslemek hem oldukça keyifli bir durumdur hem de insanın zihnini rahatlatırlar. Üstelik ev içerisinde çok da güzel bir süs olarak ön plana çıkar. Tüm bu nedenlerden ötürü de birçok insan balık türlerini satın alarak evlerinin baş köşesine koyarlar. Belli bir süre sonra balıklarını çok seven insanlar da çıkabilmektedir. Bu yüzden de onları birbirinden değişik ve kaliteli balık yemi çeşitleri ile beslemek büyük bir önem taşır.

Kaynak: www.mamasepeti.com

TEILEN
Önceki İçerikBalık Yemi
Sonraki İçerikHayvan Taşıma Çantaları

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here