EVCİL HAYVANLAR

 

Evlerimizde, evcil hayvanları beslemek insanların vazgeçemediği hobileri arasındadır. Bazı insanlar, yalnız kaldıkları için, bazı insanlar da hayvan sevgisinden dolayı evcil hayvan beslemektedir. Evcil hayvanlar çeşitlidir. Kimileri kuş severken kimileri de kedi ve köpek severler. Kimileri iguanaya merak salmışken, kimileri de kaplumbağaya merak salabilmektedir. Hatta haberlerde evinde aslan, boğa yılanı ve akrep besleyen insanları da duymuşsunuzdur. Yüzlerce kediyle yaşamayı seven ihtiyarlar hakkındaki haberler de çok ilginçtir.

 

EVCİL KUŞLAR

 

Kuşlar, kanat çırpışları, kanat renkleri ve çıkardıkları ahenkli sesler ile insanların hep ilgi odakları olmuştur. Kuşlara özenen insan uçağı icat etmiştir. Gözlerin gökyüzünde aradığı şeyler genellikle kuşlar olmuştur. Süzülen bir kartal, leylek veya şahin olsun, her zaman ilgiyle izlenmişlerdir kuşlar. Evcil kuşlara Kuşyemi olmadan bakılamaz.

 

EVCİL KUŞLARIN BAKIMI

 

Güzel kuşların, evimizde ahenkle ötmesi, insana huzur verir. Kuş sesinin insanlarda huzura sebep olduğu tespit edilmiştir. Evimize bakmak için aldığımız kuşların bakımını ihmal edersek, hastalanırlar hatta ölürler. Onların bakımı ihmal edilmemelidir. Bakımı ihmal edilen kuşların salınması daha mantıklı hale gelir. Yemini vermediniz kuşlar, serbest kalsa en azından kendi yiyeceğini bulur. Kuşyemi vaz geçilmez kuş ürünüdür. Kuşların daha sağlıklı ve huzurlu olması için kuşyemini ihmal etmememiz gerekir. İnsanlar gıdasız yaşamazsa, kuşlarda gıdasız yaşayamaz. Bu yaratılışın zorunlu kıldığı şartlardır. Kuşyemi piyasada çeşitlidir. Ne olduğu belirsiz yemlerden uzak durmak gerekir. Yoksa kendi ellerimizle kuşumuza zarar veririz. Bu sebeple güvendiğimiz firmalardan alışveriş yapmalıyız.

 

Çeşitli kuşyemleri vardır. Eurogold marka, 5lira ile 20 lira arasında fiyat ile satılmaktadır. Yemler 100 gr toz şeklinde ve 5’li sarı dal şeklinde satılmaktadır. Evcil kuşunuza en uygun yemi, güvenli firmalardan rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 

KUŞLAR VE DİĞER HAYVANLAR İÇİN MALZEMELER

 

Kuşyemi yanında, kuşların diğer malzemeleri, kafes, sağlık ürünleri, kumlar, oyuncaklar, kuş ağaçları, merdivenler, tüneller, duvarlar, toplar ve tünellerdir.

 

Diğer evcil hayvanlar içinde birçok malzeme satılmaktadır. Kedi ve Köpekler için tasmalar, mamalar, oyuncaklar, tuvaletler, ev, yatak, tırmalama aleti, sağlık bakım seti, ödüller, vitaminler, makaslar, şampuanlar ve konserveler. Balıklar için akvaryumlar, iç filtre, dış filtre, hava motoru, ısıtıcı, aydınlatma gibi birçok çeşit bulunabilir. İguana ve kaplumbağa için de birçok çeşit satılmaktadır.

TEILEN
Önceki İçerikEvcil Hayvan Marketi
Sonraki İçerikEvimizin Neşesi Kuşlar

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here