Kediler ve köpekler, düşman olmalarına rağmen, beraber anılırlar. Malzemeleri bile birbirlerine benzer. Kedi tasması kedilere özeldir. Köpek tasmasında köpeklere özeldir. Ancak tasmaları birbirine benzer. Kedi ve köpek besleyen havan severler, onların bakımlarına da özen göstermelidirler. Sokak köpekleri ve kedilerinden farklı olmaları için, bakım yapılmalıdır. Bakımsız kediler ve köpekler, hastalık kaynağı olurlar.

 

Kediler, sevimli hayvanlardır. Onların sevimlilikleri sebebiyle sevildiği bir gerçektir. Mavi gözlü olanlar, Van kedisi gibi renkli gözlere sahip olanlar, beyaz kartopu gibi olanlar… Birçok kedi çeşitleri mevcuttur. Üstelik fare avcısı olduklarından, kedi beslemek eski bir gelenek haline gelmiştir. Köylerde kedisiz ev neredeyse yok gibidir. Evet, sevimli hayvanlar. Ancak onların bakımı ciddiyet ister. Eğer bir kedi beslemeye karar verdiysen, ona bakıp ilgilenmeye karar verdiysen, bakımını ihmal etmemen gerekir. Vicdanen doğrusunda budur.

 

Sevimli dostlarımız kediler, bazen gezinti yapmak isterler. Sürekli kapalı kalan kediler huysuzlanır ve hırçınlaşır. Peki gezdirirken ne yapmalıyız. Kedi tasması en etkili çözümdür. Kediler, tasmalı olduklarında elinizin altında bulundurmanız daha kolaydır. Sürekli bir şeyler karıştırırlar. Başıboş alışan ev hayvanları, başa dert olur. Kuşlar kafese, kediler tasmaya alıştırılmalıdır. Kedilerin gezintiye çıkarılması esansında tasma takılması gerekir. Böylece daha rahat gezdirebilirsiniz.

 

Birçok tasma çeşitleri bulunmaktadır. Boyun tasmaları, göğüs tasmaları, gezdirme kayışı gibi birçok çeşit yanında, gezdirme tasması, tasma zili, tasma süsü ve çeşitleri, pire ve kene tasması da piyasa da mevcuttur. Doggie, Dr Sacchi, Ferplas, Flexi, Herbermax, karlie, Pawise, Trixie gibi bir çok tasma markaları piyasada bulunmaktadır. Tasma fiyatları oldukça caziptir. 5 Türk Lisası ile 100 Türk Lirası arasında fiyatları değişmekte, her kese uygun fiyat seçeneklerini piyasada bulabilirsiniz.

 

            Kedi tasması yanında kedi ve köpeklerin diğer malzemeleri de bulunabilir. Mama, su kabı, tuvalet, ev, yatak, tırmala aleti, sağlık seti, ödül, vitamin, makas, kıyafet, şampuan, konserve ve mum gibi birçok malzeme piyasada satılmaktadır.

 

Diğer ev hayvanları için de piyasada birçok malzeme bulabilirsiniz. Kedi tasması yanında kuş kafesleri, yemleri, sağlık ürünleri kumları, oyuncakları, yapay natürel ağaç dalları, merdivenleri, zili, gibi birçok malzemeyi bulabilirsiniz. Akvaryum iç filtreleri, dış filtreleri, hava motoru, kafa motoru, ısıtıcı, aydınlatma, vitamin ve ilaçlar gibi birçok ürün piyasada bulunmaktadır.

TEILEN
Önceki İçerikEv Hayvanları Bakımı
Sonraki İçerikEvcil Hayvan Marketi

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here