İnsanlar, hayvanlara karşı sevgi beslemektedirler. Yaratıldığı günden bugüne, insanlar ve hayvanlar iç içe yaşamışlardır. Hayvanların insanlara hizmet için var olduğunu biliyoruz. Koyunun eti ve sütü, İneklerin eti ve sütü, atların taşıma görevi, Develerin nakliye işi gibi birçok görev özelliği ile hizmet ederler. Kediler ve Köpekler de insanlara uyumludurlar. Kuşlar çok şirin, tavşanlar olağan üstü sevimli, kaplumbağalar o derece güzel… Ev hayvanları da insanların hobileri arasına girmiştir. Haliyle bakımları da yapılmalıdır.

 

Kuşlar evlerimizi şenlendirir. Rengârenk tüyleri ve konuşma kabiliyeti sayesinde, insanların ilgisini çekmektedir. Onlara bakmak, insanlarda bir rahatlamaya sebep olmaktadır. Aldığımız balık ve kuşlara bakmamız gerekir. Aksi halde onlara eziyet etmiş oluruz. Kuşlar çeşitlerine göre, kafesleri de çeşitlidir. Muhabbet kuş kafesi, muhabbet yemi, papağan yemi ve kuş kafesi gibidir. Diğer ürünleri de piyasada mevcuttur. Mesela, Bakım sağlık ürünleri, kanarya yemi, kuş kumu, kuşyemidir. Kafeslere özel malzemeler de bulunmaktadır.

 

Kuş kafesi oyuncakları, papağan oyun sprali, kuş ağaç dalı, kuş merdiveni, kuş oyuncağı, zili, renkli tahta oyuncak, doğal, oyuncak, oyuncak tünel, tırmanma duvarı, kuş ve top, merdiven, araba, koton tünel, dolap kuş, pencereli top, natürel kuş tüneği. Gibi. Bu malzemeler ile baktığımız kuşlar, daha sağlıklı olmaktadır. Temizliği ihmal edilen kafesler, yemi ihmal edilen kuşlar ve ihtiyaç olunan malzemelerin ihmal edilmesi, kuşların sağlığını bozmaktadır. Oda sıcaklığının iyi ayarlanması gerekir. Aksi halde kuşlar hastalanır ve ölür. Her kuşun kendine özgü bakım özellikleri vardır. Bunun takip edilmesi gerekir.

 

Kuş kafesi yanında kedi ve köpekler içinde birçok malzeme bulunmaktadır. Mama, su kabı oyuncağı, tuvalet, ev, yatak, tırmalama aleti, tasma, sağlık seti, ödüller, vitaminler, kedi makasları, kıyafetler, şampuanlar ve kedi mumu gibi birçok malzeme bulunmaktadır.

 

Balık malzemeleri de bulunmaktadır. Akvaryum, iç filtre, dış filtre, hava motoru, kafa motoru, ısıtma, aydınlatma, vitamin testler ve ilaçlar gibi birçok malzeme mevcuttur.

 

İguana ve kaplumbağa malzemeleri aydınlatma, yem, ısıtma, aksesuarlar, ilaçlar, bakım ürünleri, filtreler, bulunmaktadır. Gineli ve tavşanlar için kafes, otlar, vitamin ve sağlık ürünleri de bulunmaktadır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here