Evlerin şirin patileri olarak nitelendirilen köpekler hareketli ve oldukça sevimli hayvanladır. Bu sevimli hayvanların beslenmeleri de oldukça önemlidir. Öncelikle piyasada bulunan ve içeriği belli olmayan köpek mamalarının, köpeklerde sağlık sorunu yaşattığı biliniyor. Bu yüzden güvenilir pet shop ve sitelerden bu ürünün temin edilmesi büyük önem taşıyor.

 

Köpek Maması Seçenekleri Nelerdir?

 

Tahılsız köpek maması, yavru köpek maması, yaşlı köpek maması, ırklara özel mamalar, yetişkin köpek maması, uygun fiyatlı köpek maması, light köpek maması ve özel amaçlı köpek maması seçenekler içinden müşteriler köpeklerine en uygun olan köpek maması seçeneğini veteriner tavsiyesi ile bu şekilde araştırarak seçebiliyorlar. Özellikle güvenilir olan sitelerde bu mamaların içerikler ve hangi tür köpeklere verilmesi gerektiği belirtiliyor.

 

En Çok Tercih Edilen Köpek Maması Markaları Hangileridir?

 

Baffy, bozita, golosi, chappi, hill’s ideal balance, N&D, la vital, brit, acana, proline, reflex, royal canin ve pro choise köpek maması markaları içinde en çok tercih edilen markalardır. Güvenli olan bu köpek maması markaları mama sepetinde uygun fiyatlar ile hayvan sevenlere sunuluyor. Farklı kilolarda paketler halinde satılan köpek mamalarının kuzu etli, balıklı, domuz etli, geyik etli, dana etli, karışık, biftekli, kümes hayvanlı ve av hayvanlı çeşitleri bulunuyor. Hayvan sevenler içeriklerine göre köpeklerine en uygun olan mamayı bu sayede seçiyorlar.

 

Köpeklerin cinsleri, yaşları ve rahatsızlıkları bilinerek beslenmelidir. Her seferinde farklı mama ile beslemek bu sevimli hayvanlarda ciddi sorunlar meydana getirebilir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here