Piyasada pek çok çeşit kedi kumu çeşitleri ve markaları olduğunu kedi besleyenler çok iyi bilir. Peki, bu kumlardan hangisi daha doğal ve hijyenik, hangisi koku barındırmaz ya da hangi kum markası daha çok tercih edilir. Bunu anlamak da bütün kedi kumlarını tek tek kullanmak gerekir. Ancak kedileri sağlığını tehlikeye atmamak için en iyi kedi kum markaları araştırılarak bu yazı da derlendi. İşte en kedi kumu markaları…

 

Mırmır Natural Topaklanan Bentonit

 

Mırmır Naturel Topaklanan Bentonit kumu tamamen katkısız saf ve 0 doğal bir üründür. İdeal bir kumun olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Ayrıca kedilerin sağlığını tehlikeye atacak hiç bir kimyasal içermez.

 

Petline Silika Kedi Kumu

 

Petline Silika kedi kumu, kullanım kolaylığı sunmasının yanı sıra temizlenmesi gereken idrar kokusunu da kendiliğinden yok etmektedir. Kedi sahipleri bu özelliğinden dolayı en çok bu marka kumu tercih etmektedir. Yüksek emiciliği sayesinde içinde bakteri üremesini önleyerek yüksek oranda hijyen sağlamakta ve kedilerin sağlığını tehdit etmemektedir.

 Pisty Cat Doğal Çam Ağacı Kedi Kumu

 

0 doğal çam ağacından üretilen bu marka hem kedi sahiplerinin, hem de kedilerin sağlığına zarar verebilecek zararlı kimyasal madde içermemektedir. Yüksek emici özelliğine sahip olduğundan dolayı yüksek miktardaki idrarı bile kolayca emmektedir. Ayrıca Pisty cat organik kedi kumu kedinin patilerine ya da tüylerine yapışmaz ve diğer kalitesiz toz çıkaran kumlar gibi toz çıkarmamaktadır.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here