Kedilerin tüyleri ve derileri oldukça hassas bir yapıdadır. Eğer doğru bir bakım yapılmaz ve gerekli olan vitamin ve proteinli yiyecekler verilmez ise deri zamanla daha güçsüz bir hale gelir. Tüyler ise sürekli olarak dökülmeye yüz tutar ve oldukça solun zayıf bir hale dönüşür. O yüzden ilk olarak alınacak olan bir kedi maması içerisindeki besin maddelerinin ne gibi içerikler bulundurduğuna bakmak gerekir. Eğer ihtiyaç duyular o besin kaynaklarını barındırıyor ise o zaman mama çeşidi satın alınabilir.

 

Yüksek değerli içerikler

 

Bir kedinin deri ve tüylerinin her zaman güçlü, sağlıklı ve canlı kalması isteniyorsa o zaman alacağı besinlere dikkat etmek gerekir. Bir kedinin tüyleri ve derisinin güç olması için verilecek olan bir kedi maması bünyesinde mutlaka omega 3 ve omega 6 gibi son derece güçlü ve sağlıklı vitamin türlerinin bulunması gerekir. Kedi tüyleri ve deri yapısını besleyen ve sürekli olarak bu kısımların güçlü kalmasını sağlayan nokta burasıdır. Yani omega 3 ve 6 besin kaynakları kediler için büyük bir önem teşkil eder.

 

Kaliteli besinler

 

Kedileri tüyleri ve derileri kendilerinin yaptığı bir takım durumlar için de büyük bir önem taşır. Özellikle kedileri soğuktan ya da bazı dış etkenlerden korurken, aynı zamanda onları görsel olarak güzel bir görünümü sağlamalarına olanak tanır. O yüzden birbirinden değişik ve besleyici kedi maması çeşitlerinin önemi büyüktür.

Kaynak: www.mamasepeti.com

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here