Eğer hayatınıza ıslak burnu, tüylü, yumuşak patileriyle sevimli bir kedicik girdiyse artık siz de bir kedi sever oldunuz demektir. Bundan sonra bu sevimli varlık, hayatınızın bir parçası olacak ve artık bu minik yaramazın tırmıklarıyla oluşan yeni aldığınız koltuk takımının kenarından sallanan iplikler, belki en sevdiğiniz yakınınızın size hediye ettiği muhteşem bir objenin, onun zarif bir atlayışıyla yerde tuz buz olması gibi ufak tefek sorunları dert etmeyeceksiniz. Öyleyse yüzlerce kedi tutkunu gibi siz de aramıza hoş geldiniz…

 

Sevimli Minik İçin Her Zaman En İyisi

 

Can dostunuz için yapacağınız seçimlerde, hep en kalitesini istemelisiniz. Çünkü siz artık onunla birlikte mutlu olacak, o hastalandığında üzüleceksiniz. Onun bakımı için en dikkatli davranmanız gereken konu da elbette kedi maması. Bugün piyasada pek çok kedi maması var. Ve maalesef bunların bazıları son derece sağlıksızdır.

 

Hatta öyle ki bazılarının içinde yer alan tuz oranı fazla olduğundan, kediniz bu mamayı sürekli yediğinde, belki hemen değil ama ilerleyen süreçte böbrek yetmezliği, karaciğer rahatsızlıkları yaşayabiliyor. Yani onun için aldığınız mama aslında onun hayati fonksiyonlarını sağlıklı devam ettirebilmesi için en önemli olgu. Peki, mama seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

 

Ucuz Mama Sağlıklı mıdır?

 

Kedi maması seçimlerinizde kendi bütçenizi de düşünerek, ucuz bir mama almak isteyebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki piyasada “Sudan Ucuz” olarak nitelendirilecek mamaların içeriğinde pek çok sağlıksız et ve türevlerinden elde edilen madde bulunuyor. Bu maddeler küçük canın sağlığına büyük zararlar vermekte. Sadece kuru mama seçimlerinde değil, yaş mamalar için de aynı şeyler geçerli. Yani bir mamanın çok ucuz olması avantaj değil dezavantajdır.

 

Hangi Çağda Hangi Mama Kullanılmalıdır

​​​​​​​

Kedilerinizin yaşı, kısırlık durumu veya herhangi bir rahatsızlığı varsa, bunlar göz önünde bulundurularak kedi maması seçimi yapılmalıdır. Bunun için mutlaka veteriner hekiminizden yardım almalısınız. Ayrıca piyasada isim yapmış, kaliteli olarak bilinen mamalar, her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Sitemiz size bu konuda her zaman en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Tek bir tıklama ile kediniz için en sağlıklı mamalar ayağınıza getiriyoruz.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here