Balık yemi çok çeşitleri vardır; akvaryum balıkları, denizde yaşayan balıklar. Akvaryumda yetişen balıklar için; pul yemler, granül yemler, tablet, kurutulmuş yemler, sıvı yemler, yavru yemleri, kova yemler olarak birçok çeşidi vardır. www.mamasepeti.com’da sera ve tetra olarak iki çeşit marka bulunmaktadır.

 

Granül ve top balık yemleri cichlid balıklarının kolay sindirebileceği bir yemdir. Bu yem balıklarınızın hem parlak görünmesini sağlar ve doğal renklerini korur. Granül yemde balıklarınızın sağlığını bozacak katkı maddeleri bulunmamaktadır. Pul yemler bütün balıklar için uygun bir yemdir.

 

Sıvı yemler omurgasız balıklar için geliştirilmiş bir yemdir. Sıvı yemler kullanımı kolay ve balıklarınızın aktivitelerini dengede tutan dış etkenlerden koruyan bir balık yemidir. Hem tatlı hem de tuzlu akvaryumlar için uygun bir yemdir.

 

Tablet yemler sürekli çalışan evde olmayanlar için kurtarıcı bir yem evde olamadığınız zaman balığınıza verebileceğiniz özel üretilmiş bir yemdir.

 

Kurutulmuş yemler süs balıkları için özenle hazırlanmış bir yemdir. Balıklarınızın bağırsaklarının çalışmasını, metabolizmasını hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırmayı sağlar. Kurutulmuş balık yemi özenle dondurulup kurutulmuştur.

 

Balıklar için yavru yemler hem küçük hem de omurgasız balıklar için özel üretilmiştir. Kullanımı bir litre suya bir kaşık koymanız gerekir.

 

Sağlıklı bir balık yemi kullanmak istiyorsanız mama sepetinden çok çeşitleri olan yemler bulabilirsiniz. Ve mama sepetinde sadece balık yemi değil birçok canlının yemleri ve mamaları bulunmaktadır.

 

Akvaryumda yaşayan balıklar için akvaryum ısısı 25C sıcaklıktaki suda yaşarlar. Çevremizde genellikle balık beslemeye veya almaya kalktığımızda japon balığı alırız diğerlerinin türünü bilmediğimiz için genelde bildiğimizi alırız beslemesi kolaydır, günde bir defa besleriz. japon balıklarının mideleri yoktur bu yüzden doymazlar ve genelde birden çok yem atılır ama fazlasını attığımız zaman onlar yiyecektir ve balığınızın ölmesini sağlarsınız.

 

Japon balıklarının bulunduğu ortam sade olmalıdır ve akvaryuma balıkların çeşmeden su doldurulmamalıdır hazır su ve dinlendirilmiş su kullanılmalıdır su kirliliği olmaması için balıkların suyu iki güne bir temizlenmelidir. Eğer ki sağlıklı bir balık beslemek istiyor iseniz sağlıklı bir ortamda ve gerektiği kadar balık yemi verilmesi uygundur. Beslenme bozuklukları balığınızın hastalanmasına neden olur bu yüzden balık alırken bilgi alarak balığınızı besleyin.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here