Bu konu ele alındığında birçok farklı yanı olduğu bilinmektedir. Bunlardan biri öncelikle avlanmak adına balık yemi vardır, diğer bir yandan evlerde beslenen balıklar adına da evcil hayvan dükkânlarında ya da bir internet sitesinden alınabilen yemler mevcuttur.

 

Ancak şu durum bilinmelidir ki, tüm dünya üzerinde en fazla tüketilen besinler arasında en fazla olan tabii ki balıklar yer almaktadır. Beyaz et olarak geçen bu besin türünden her yıl milyarlarca insan beslenmektedir. Elbette bu hem yiyecek olarak hem de birçok kişinin gelir kaynağı olarak ele alınmaktadır.

 

Dünya üzerinin dörtte üçünün denizlerle kaplı olduğu düşünülür ise balığı insan beslenmesindeki rolünün ne kadar önemli olduğu görülebilir.

 

Balık Yemleri Ve Avlanma

 

Balık avlama konusunda yem olarak iki farklı grup mevcuttur. Bu gruplarda balıkların yaşadıkları alanlar nedeniyle farklılık yaşanmaktadır. Bunlarda denizde yaşayan balıklar ve de tatlı sularda yaşayan balıklardır. Denizlerdeki balıkları avlama konusunda balık yemi olarak genelde canlı yem kullanılır.

 

Daha doğrusu balıklardan elde edilen yemler de denebilir buna. Çeşit olarak bakıldığın yumuşakçalardan elde edilen yem türleri vardır. Bir diğeri ise kabuklulardan üretilen yemler olarak ön palana çıkıyor.

 

Yengeç veya karides ve benzeri gibi… Elbette balık avlanırken her zaman aynı yem kullanılmaz çünkü balıkların boyutları ya da türlerindeki değişiklik gösterir. Bu da balık yemi olarak farklılık yaratıyor.

 

Evde Beslenen Balıklar

 

 

Daha çok insanlar evcil hayvan dükkânlarından kuru yem alan balık besleyen herkes, bu yemleri internet sitelerinden de alabiliyorlar. Akvaryum başlıklarını beslemek için genellikle bu yemler kullanılmaktadır. Tabii bir dükkâna gidip bir balık yemi almakla bitmez iş.

 

Bu yemlerin kalitesi evde beslenen balığın hayatı için oldukça fazla önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise birçok farklı ve ucuz yem balıklar için hayati bir tehlike yaratabiliyor. Bu yüzden de balık yemi alırken kalitesi son derece önem arz etmektedir. Tabii balık yetiştirilirken günde bir kere beslemek gerektiği de hiç unutulmamalı.

 

Yoksa bir günde çok fazla beslenen bir balık yaşamını yitirebilir ve bu oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here