Öncelikle balığın öneminden bahsedilecek olursa, bir insanın alması gereken proteinlerin en başında balık gelmektedir. D vitamini olarak da bilinen bu beslenme türü, yüzyıllardan beri dünyanın her yerinde her yıl sayısız olarak tüketilmektedir. Elbette bu noktada balık yemi tüm bu sebeplerden ötürü oldukça önemli bir yer kapsamaktadır. Sonuçta böylesi büyük bir tüketim varken hızlı bir avlanma yapılmalı ve bunun için de birçok farklı teknik ve balık yemi keşfedilmeli.

 

Öncelikle balıkların yaşama alanları olarak iki farklı nokta vardır. Bunlarda birçok kişinin bildiği gibi tatlı su alanlarında yaşayan balıklar ve de denizde yaşayan balıklarıdır. Ve bunları da avlamak için birçok faklı yem türü bulunmaktadır.

 

İş Yerinde Ya Da Evde Balık Besleme

 

Tabii ki bir diğer konu da evlerde beslenilen ve evcil hayvan dükkânlarından alınan bin bir çeşit balık türleridir. Ancak bu balıkların bakımına çok dikkat edilmez ise balıkların ölümü çok da uzun sürmez. Çünkü ister evcil hayvan dükkânlarında olsun isterse de bir internet sitesinde alnıma olsun bazı balık yemleri ucuz satılır ve içinde de odlukça zararlı şeyler barındırmaktadır.

 

Bu sebepten dolayı da bir balık yemi alırken kalitesine çok dikkat edilmeli. İçinde tatlandırıcı madde olduğu söylenen ya da daha verimli denerek değişik renkteki hiç görülmemiş yem türlerinin kullanılmasından uzak durulmalı. Bir diğer önlem ise balığın günde bir kare beslenilmesidir. Evdeki herkesin bu konuda anlaşması gerek. Yoksa birkaç kez besleme yapılırsa balığın ölümü kaçınılmaz olur.

 

Avlanma İçin Kullanılan Yemler

 

 

Daha önce de dendiği gibi balıklar tatlı sularda yaşayan ve de denizde yaşayan balık türler olarak ikiye ayrılırlar. Bu yüzden de balık yemi olarak birçok farklı yemler mevcuttur. Örneğin denizlerdeki balıklar için canlı yem kullanımı dünya üzerinde daha fazladır. Yani balıklar üzerinde elde edilen balık yemleri de denebilir buna.

 

Bunlar yumuşakçalardan elde edilen balık yemleri, kabuklulardan üretilen balık yemleri olarak ayrılmaktadır. Örnek olarak yengeç ya da karides ve bunun yanında bir de midye tarzı deniz canlılarından üretilen balık yemleri olarak bilinir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here