Herkesin bildiği üzere balık dünya genelinde en büyük besin kaynakları arasında yer almaktadır. Hem verdiği besin enerjisi ile hem de farklı bir et türü yaratması ile herkes tarafından oldukça fazla tüketilmektedir.

 

Ve elbette ayrıca da avlanma konusunda iş için değil, aynıda zamanda hem keyif için hem de kişi evine balık götürmek için kişisel avlanmada yapılmaktadır. Ve bu noktada balık yemi ne kadar önemli herkes bilir.

 

Hiç kimse öyle kafasına göre rahatça bir balık yakalayamaz. Bunun için de birçok farklı yerde balık yemi üretimi yapılmakta ve hem mağazalarda hem de internet ortamlarında çeşit çeşit balık yemleri satışı yapılmaktadır.

 

Avlanma Konusunda Balık Yemleri

 

İlk olarak doğal yemler ele alınacak olursa, iki gruba ayrılabilir. Elbette bunlar tatlı su balıkları adına ve deniz balıkları için kullanılan balık yemi olarak geçer. Deniz için kullanılan yemler genel olarak balıklardan elde edilen yemlerdir.

 

Bir diğer yem türü ise yumuşakçalardan elde edilen yemler vardır. Ver bir de kabuklularda elde edilen yem türleri bulunmaktadır. Karides ya da yengeç bunlara birer örnek olarak verilebilir. Elbette tüm bunlar ele alındığında ise bir balık avlamak için balıkların çeşidine ya da büyülüğüne göre de değiştiğini unutmamak gerekir.

 

Evde Balık Besleme Yemleri

 

 

Gidilen tüm evcil hayvan dükkânlarında kuru yem oldukça fazla satılmaktadır. Ve genel olarak da balık yemi adına akvaryum balıklarını beslemek için bunlar kullanılır. Balık besleme konusunda az bilgiye sahip olan her insan bir dükkâna gidip bu gibi yemleri alırlar.

 

Ancak elbette yem alırken ucuz diye bir balık yemine hücum etmemek gerekir çünkü kalitesiz balık yemleri evde beslenen bir başlığı öldürebilir. Balık beslerken ayrıca şuna da dikkat etmek gerekir ise, her gün bir kes beslenilmesi gerektiği bilinmeli ve herkesin birbirinden haberi olmalı aksi takdirde günde iki ya da üç kez beslenen balığı fazla yemesinden dolayı öldürebilir.

 

Bir diğer yandan herkes evinde balık yemi üretebilir. Bunu kısa bir araştırmadan sonra herkes öğrenebilir ve de kolayca yapabilir.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here