Kedi sahibi olanların sıkça karşılaştığı kalıp sorular vardır. Bunların en başında kedi yıkanır mı? Sorusu gelmektedir. Evet, kedi ihtiyaç halinde yıkanabilir, banyo açısından kedi ve köpeği birbirinden ayıran tek özellik köpeklerin belli periyodlarda yıkanması gerekirken kedilerin ihtiyaç durumunda yıkanmalarıdır. Kediniz evden çıkmıyor ve kirli ortamlara maruz kalmıyorsa günün yarısını geçirdiği kendini temizleme seansları kedinizin temizliği için yeterli olacaktır.

 

Kedi bakım ürünleri denildiğimde ilk sırada kedi tarağı gelir. Tüm kedilerin fırçalanma ihtiyaçları vardır. Özellikle İran kedisi gibi uzun tüylü bir kedi sahibiyseniz kedinizi taramak günlük faaliyetlerinizin arasında yer almalıdır. Düzenli aralıklarla fırçalanmayan kedinizin tüyleri zamanla topaklaşır ve normalin üzerinde bir dökülmeye sebep olur. Bu da kedi sahiplerinin korkulu rüyasıdır. Kedileriniz için güzel ve kaliteli taraklar almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Tırnak bir kedinin en önemli parçalarındandır. Törpüleme ihtiyaçlarını sokakta yaşayan kediler ağaç gövdelerinde karşılarken evden çıkmayan kediler için ağaç gövdesi gören kedi tırmalama oyuncakları kullanılır. Ancak bu ürünler tam anlamıyla tırnakları kısaltamazlar, yalnızca içe dönmeyecek kadar törpülenmelerine yardımcı olurlar. Bu nedenle kedilerin tırnaklarının da evden çıkmıyorlarsa sahipleri tarafından düzenli aralıklarla kesilmesi gerekir, bu işlem hem kedinin sağlığı için önem taşır hem de kediyle birlikte yaşayanları olası kazalardan korur. Bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda kedi bakım ürünleri arasında tırnak makasının da önemi büyüktür.

 

            Kedi bakım ürünleri dendiğinde yüzlerce seçenek sunan mamasepeti.com standart pet shop sisteminden uzakta kalıp kediler için geniş seçenekler sunarak hem her bütçeye hem de her ırk kedi besleyen kedi severlere hitap etmektedir. Bu sitede kedi bakım ürünleri ihtiyaçlara göre gruplanarak tasnif edilmiştir. Bu da alışverişi daha pratik ve sağlıklı hale getirmektedir.

 

Kullanılacak kedi bakım ürünleri kedinizin yaşam şekli, karakteri ve yaşına göre değişkenlik gösterir. Örneğin dışarı çıkan bir kediniz varsa her an eve çamur içinde dönebilme ihtimaline karşılık bir kedi şampuanınız bulunmalıyken, evden çıkmayan bir kedi için bu zaruri değildir. Ancak koşulları ne olursa olsun fırça, tırnak makası ve pire tasması zaruri ihtiyaçtır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here