Akvaryum genellikle camdan yapılan yapıdır. Yüksek dirençli saydam plastiklerden yapılanları da vardır. İçerisine çoğunlukla balık ya da suda yaşayan çeşitli hayvan ve bitkilerin konulduğu içi su dolu ufak kap ya da geniş yapılardır. Evlerimizde bulunan ufak, geniş, büyük akvaryumların yanı sıra insanların daha farklı canlılar görme ihtiyacından doğan, yapay dev akvaryumlar da bulunmaktadır. Eğer siz de evinize akvaryum satın almayı düşünüyorsanız, bize kulak verin ve en ucuz akvaryum fiyatları fırsatını kaçırmayın

 

Akvaryum fiyatları farklılık göstermekle birlikte ister bütçenize özel akvaryum yaptırabilir, dilerseniz fiyatları farklılık gösteren akvaryumlardan bütçenize uygun olanını tercih edebilirsiniz. Akvaryum almadan önce odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalı ve içerisine ne kadar çeşit balık koyacağınızı bilmelisiniz. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar canlı ve dikkat çekici görünür. Ufak akvaryum alanı gereği çeşitli balıklar koyamaz ve içerisini dilediğiniz gibi rahatça düzenleyemezsiniz. Geniş bir akvaryum aldığınızda içerisini çeşitli taşlar, bitkiler balıklarla donatabilirsiniz. Bu sizin akvaryumunuzu ne kadar sevdiğinize ve zevkinize kalmış bir şey.

 

Akvaryumu alıp, balığınızı koyup süslemekle işiniz bitmiyor. Akvaryum sahibi olmanın en zor yanı akvaryumun içerisinde bulunan suyun kalitesini sağlamak, besin maddelerinin giriş çıkışlarını ve tabii ki akvaryumda bulunan canlıların ürettiği atıkları kontrol altına almak gerekir. Akvaryumdaki gerekli ortamı sağlamak, uygun tür seçimi ile gerçekleştirilir. Aksi takdirde uygun koşullar oluşturulmaz ise balıklarınızın hasta olmasına, uzun ömürlü yaşayamamasına neden olur.

 

 

Balıklarınızın uzun ömürlü olması için, akvaryumun içerisine koyacağınız çakıllar yaşayan bakterilerle birlikte etkili bir arıtma sistemi meydana getirir. Akvaryumun içine koyacağınız bitkiler balıkların dışkılarından meydana gelecek amonyum ve nitratı alacaktır. Bitkiler fotosentez sırasında besin olarak karbondioksiti aldığı için balıklar için hayati önem taşıyan sudaki erimiş oksijenin miktarı artar ve bu da balıklarınız için gerekli olan oksijeni sağlar. Ayrıca bitkiler balıklar için uygun bir ortam oluşturur ve balıkların stresini azaltır. Yumurtlayacak balıklarınız için uygun bir yumurtlama zemini hazırlar ve yavru balıklar bitkilerin bulunduğu bu alanda saklanırlar. Akvaryum fiyatları, ebat ve şekillerine göre değişiklik göstermekle beraber her bütçeye uygun akvaryum bulunmaktadır. Aradığınız her nevi akvaryum, akvaryum fiyatları ve genel bilgi almak için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here