Açık köpek maması ekonomik olması nedeniyle birçok evcil hayvan sahibi tarafından tercih sebebidir. Büyük boy mamaların açılarak, 1 kg veya 2 kg şeklinde paketlenerek satılması durumudur. Buraya kadar bakıldığında bu tarz köpek maması sorunsuz gibi duruyor. Fakat birçok kişi bu tarz köpek mamalarının yararlı mı, yararsız mı konusunda akıllarında birçok soru bulunuyor.

Köpek maması seçerken dikkat

Köpek maması seçiminde birinci husus olarak seçimde dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bu konuların en başında köpeğinizin yaşı ve fiziksel özellikleri gelmektedir. Paketli olarak hazır satılan kuru veya yaş köpek maması ambalaj güvenini tüketicilere vaat etmektedir. Bu nedenle hazır ambalajlı bulunan köpek maması tüketicilere daha çok güven sağlamaktadır.

İçeriğini görmeden mama satın almayın!

Açık köpek maması satan kişiler eğer markaları ve özellikleri doğru bir şekilde biliyor ve bilgilendiriyorsa köpeğiniz için herhangi bir sorun teşkil etmeyebilir. Fakat bu durum çok zor diyebiliriz, birçok satıcı daha fazla kar etme amacıyla paketlenmiş olan bu köpek mamalarına ucuz yollu olanlarını koymaktadır. Eğer ki köpeğinizin bir rahatsızlığı bulunuyorsa mutlaka ambalajlı köpek maması tercih etmeniz gerekiyor. Bunun nedeni ambalaj üzerinde ki besin bilgileri dâhilinde tercih edersiniz veya etmezsiniz.  Açık mamalarda bu tür bilgilere kolay ulaşılmadığından dolayı alacağınız marka veya ürün konusunda doğru bilgilendirilmeden köpeğinize ciddi sağlık problemleri oluşturabilirsiniz.

Köpeğinizi mutlu edin ve uzun yıllar birlikte olun

Bu duruma özel olarak, dostlarımızın sağlığı açısından en önemli görevimiz onlara kaliteli ve sağlıklı mama sunmaktır. Güvenmediğiniz hiçbir marka veya açık köpek maması almayın ve köpeğinize vermeyin. Alacağınız köpek maması fiyatı ve lezzetinden ziyade mutlaka içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor.

Sizler için anlattığımız köpek maması seçimi konusunda yazımızı okuyarak en uygun mama seçimini yapmalı ve evcil dostunuza sunmalısınız. Eğer bu konuda halen doğru olan mamayı bulamıyorsanız mutlaka köpeğiniz ile birlikte bir veterinere giderek bilgi ve öneri almanızı öneririz. Açık köpek maması ve diğer konular hakkında merak ettiklerinizi yorum yaparak bize sorabilirsiniz.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here